Спеціальні потреби

У прощальній промові Трамп заявив, що пишається тим, що не почав нових воєн


Білий дім у вівторок опублікував прощальне звернення президент США Дональда Трампа, який закликав американців молитися за нову адміністрацію, яка приходить йому на зміну. При цьому Трамп не назвав по імені Джо Байдена, свого наступника і 46-го президента Сполучених Штатів.

Президент США наголосив, що порядок денний його адміністрації "стосувався не правих, чи лівих, республіканців, чи демократів, а блага країни, цілої країни".

У промові Трамп подякував першій леді США Меланії Трамп, віце-президенту Пенсу та його дружині, та нагадав, що прийшов до влади, як аутсайдер.

«Цього тижня ми очікуємо приходу нової адміністрації і молимося за її успіх в збереженні безпечної і процвітаючої Америки», - підкреслив Трамп.

Я особливо пишаюся тим, що є першим президентом за кілька десятиліть, яка не почав нових воєн

Основний наголос у прощальному зверненні 45-го президента було зроблено на нагадуванні про те, що Сполучені Штати є великою країною, і на успіхах, яких за останні чотири роки домоглася очолювана ним адміністрація.

«Найбільша небезпека - ... втрата впевненості у собі, втрата впевненості у нашій національній величі. Жодна нація не зможе процвітати, якщо вона втратить віру у власні цінності, історію та героїв - адже вони є джерелами нашої єдності і нашої життєздатності», - йдеться в заяві Трампа.

«Ми є, і завжди повинні бути землею надії, світла і слави для всього світу», - підкреслив президент, говорячи про велич Америки.

Перераховуючи успіхи, яких досягнула його адміністрація, Трамп заявив, що «перш за все, ми підтвердили священну ідею про те, що в Америці уряд відповідає перед людьми. Ми відродили ідею про те, що в Америці нікого не забувають, бо кожен має значення і у кожного є право голосу».

«Ми відновили американську міць вдома і американське лідерство за кордоном. Ми побудували найпотужнішу економіку в історії світу. Ми оживили наші союзи і згуртували народи світу, щоб протистояти Китаю ... У результаті нашої сміливої дипломатичної політики ... ми досягли низки історичних мирних угод на Близькому Сході».

Трамп заявив, що його дії наблизили появу «нового Близького Сходу» і підкреслив свою роль у поверненні американських солдатів додому.

«Я особливо пишаюся тим, що є першим президентом за кілька десятиліть, яка не почав нових воєн», - нагадав Трамп.

Президент також у черговий раз засудив насильство у Капітолії минулого тижня і натякнув на подальші політичні плани.

«І тепер, у той момент, коли я готуюся передати владу новій адміністрації опівдні в середу, я хочу, щоб ви знали про те, що рух, який ми створили, тільки починається», - сказав Трамп, не вдаючись у подробиці.

Дивіться також: Як унікальний проект популяризує українські колядки в Америці

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG