Спеціальні потреби

Правозахисники закликають українську владу не зволікати з покаранням режиму Януковича


Віктор Янукович

Пропонуємо завершити розмови, припинити обіцянки і продемонструвати результат! – йдеться у спільному листі правозахисників, адвокатів Небесної сотні та антикорупційних організацій.

Transparency International Україна, адвокати Небесної сотні та антикорупційні організації спільно звернулися до української влади та правоохоронних органів з вимогою не зволікати з покаранням представників колишньої влади.

Про це йдеться у спільній заяві організацій, поширеній Transparency International Україна.

«Сьогодні вже друга половина 2016 року, а українська правоохоронна система не показала результатів: жодного обвинувального вироку, щодо організаторів та високопосадовців, жодного долара не повернуто державі. Правоохоронна система поводиться пасивно, частіше перебуваючи в ролі спостерігача, кримінальні провадження відкриваються переважно завдяки проактивній позиції громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів», – йдеться у заяві.

Організації привітали візит до України голови правління Transparency International Хосе Уґаса, одного з провідних антикорупціонерів світу, який, будучи колишнім спеціальним прокурором Перу, притягнув до кримінальної відповідальності тоді чинного президента Альберто Фухіморі.

Правозахисники зазначили, що наскільки їм відомо, в межах візиту Хосе Уґаса заплановано провести зустрічі з першими особами держави та керівниками правоохоронних структур. Вони закликалти українську владу дослухатись до його рекомендацій та порад.

У своєму листі правозахисники попросили Уґаса зосередити увагу на низці принципових аспектів щодо покарання представників колишнього режиму Януковича та ефективної боротьби з корупцією в Україні загалом.

Вони, зокрема, просять Хосе Уґаса закликати до повторного детального вивчення та аналізу на предмет корупційних та економічних кримінальних правопорушень. Наявні розслідування повинні бути якісно проведені та передані до суду в максимально стислий термін, звернути увагу на те, що відсутність покарання для представників режиму Януковича як і його самого підриває віру у верховенство права на початковому етапі формування нових антикорупційних органів, закликати ГПУ залучити до цих розслідувань міжнародних слідчих та прокурорів, заявити, що слід передбачити ефективні механізми перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів компаній та створити незалежний антикорупційний суд.

«Сподіваємось, що українська влада усвідомлює всю критичність потреби активізувати зусилля, спрямовані на боротьбу з корупцією в Україні та її символом – В. Януковичем та його кримінальними партнерами. Навіть на сьогоднішній день є достатньо правових механізмів для того, щоб це робити. Пропонуємо завершити розмови, припинити обіцянки і продемонструвати результат!», – йдеться у спільному листі правозахисників до української влади.

Дивіться також: Порядна людина не зізнається, що прокурор, бо люди плюватимуть - заступниця Луценка

Порядна людина не зізнається, що прокурор, бо люди плюватимуть - заступниця Луценка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG