Спеціальні потреби

Сенат США ратифікував Договір про СНО


Сенат США 71 голосом схвалив ратифікацію Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь з Росією. Проти проголосувало 26 законодавців. Ратифікація відбулася після того, як напередодні кілька сенаторів-республіканців після довгих дебатів змінили свою позицію та підтримали договір. Договір про СНО може стати одним із найбільших досягнень Адміністрації Барака Обами у міжнародній політиці.

Барак Обама довго закликав Конгрес ратифікувати договір, який він та президент Росії підписали вісім місяців тому. Тоді президент Обама переконував, що кожна хвилина зволікання означає, що на російських ядерних об’єктах досі немає американських інспекторів.

Згідно з договором, кожна зі сторін на третину зменшить кількість ядерних боєголовок, на половину зменшить кількість ракет далекого радіусу дії та стратегічних бомбардувальників. Договір також вимагає посилити інспекцію і моніторинг ядерного арсеналу обох країн. Підписанню договору президентами Росії і США передував рік переговорів.

Не менше зусиль знадобилося для переконання республіканців ратифікувати цей договір. У преамбулі сенатори-республіканці зазначили, що договір стане на заваді розвитку системи протиракетної оборони у Східній Європі.

Окрім того, на адресу Барака Обами лунають й інші звинувачення. Критики зазначають, що президент доклав максимум зусиль, переконуючи республіканців підтримати договір про СНО. Однак, кажуть вони, Обама не проявив й половини цієї наполегливості, коли йшлося про прийняття законодавства про медичне забезпечення людей, які надавали першу допомогу після терактів 11-го вересня. Цей законопроект є другим на порядку денному Сенату після ратифікації Договору про СНО.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG