Актуально
Легендарний американський ведучий Алекс Требек мав українське походження

У серці Голлівуду, на Алеї зірок, вшановують пам'ять легендарного американського ведучого Алекса Требека. Однак мало американців знають, що Алекс мав українське походження.
Українці Лос-Анджелеса несуть квіти і український стяг до Алеї Слави у Голлівуді. Тут, серед видатних людей, є зірка Алекса Требека. Ведучий популярної у США телегри-вікторини “Джепарді! – Ризикуй!” помер 8 листопада від раку підшлункової залози.
Алекс Требек народився у Канаді, провінції Онтаріо, у 1942 році у родині французької канадійки Люсіль Легас і українця Джорджа Требека.
“Його прізвище було “Теребейчук”, але скоротили до Требека, тому що американці не могли вимовити. Його батько народився в Україні, він був шеф-кухарем і не розмовляв англійською. Тож Требек мусив знати трохи української аби з ним спілкуватися”, - розповів Юрій Вигінний, українець американського походження.
Алекс працював у Канаді ведучим на державному радіо і телебаченні, у 1973 переїхав до США і став ведучим ігрового телешоу на каналі NBC. У 84-му знявся у пілотному проекті “Джепарді” - телевікторині, що вимагає від учасників глибоких знань у різних сферах.
Минуло небагато часу і “Джепарді” стали називати американською іконою. Телепрограма отримала рекордну кількість - 17 нагород “Еммі”, а сам Алекс Требек здобув 7 статуеток у категорії найкращого ведучого.
За 36 років ведення “Джепарді” Алекс став немов рідним для багатьох поколінь американців.
Алекс Требек в одному із останніх інтерв'ю каналу ABC стверджував:
“Я навіть не можу перелічити скільки листів я отримую від молодих людей, які кажуть, що почали дивитись “Джепарді” разом з батьками і що будуть показувати це шоу свом дітям. Це торкає мене до глибини душі”.
У 2011 році Алекс завітав до Українського культурного центру в Лос – Анджелесі на святкування 20-ї річниці Незалежності України.
“Він говорив про Україну, він пам'ятав, що він був українцем.” - розповів Любомир Солук, американець українського походження
“Він прийшов у гіпсі, адже перед тим був у Сан-Франциско, в його номер у готелі вдерся злодій. Алекс тоді порвав зв'язку, та навіть це не завадило йому прийти до нас. – стверджує розповів Юрій Вигінний, американець українського походження.
Попри боротьбу із раком, Алекс продовжував вести ефіри, і лише за 10 днів до смерті не повернувся в студію.
Не дивлячись на COVID-19 до його зірки щодня приходять сотні людей. Українці Лос-Анджелеса кажуть, що будуть пам'ятати Алекса Требека не лише як ведучого, який знав усі правильні відповіді.
"Він ніколи не забував українську громаду, і, найголовніше, він був таким самим в особистій розмові, як і на екрані - дуже добрим, випромінював позитив. Для нас, - найкращим українцем" -– каже Ольга Старух, американка українського походження
Дивіться також: Найкращий українець: громада у Лос-Анджелесі поминає Алекса Требека, ведучого «Джепарді». Відео
Всі новини дня
«Ми стали з українським народом», – президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави». Відео
«Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом... Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно», – заявив президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави»
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Форум