Спеціальні потреби

На суді у США казали, що Бут організовував війни а Африці


У середу суд присяжних у Нью-Йорку визнав росіянина Віктора Бута винним у спробі продати важкі озброєння колумбійським повстанцям. Вважається, що ті планували використовувати їх проти американських громадян.

Тепер міру покарання для Бута визначить суддя. Очікується, що вирок 44-річному торговцю зброєю буде жорстким. Своє обурення вироком присяжних вже висловила Москва, яка вважає, що в ході досудового слідства Америка порушила права Бута. Росіяни заявили і про свою мету – повернути Бута на батьківщину.

Російського бізнесмена Віктора Бута заарештували у Таїланді у 2008-му році, а пізніше екстрадували до США за звинуваченнями у спробі продати зброю бойовикам Революційної армії Колумбії. Насправді, роль терористів зіграли американські спецагенти. На суді, який відбувався у Нью-Йорку, обвинувачення наполягало, що Бут знав, що бойовики використають продану ним зброю для вбивства розквартированих у Колумбії американських військових пілотів.

У своєму заключному виступі представники обвинувачення повторили, що зроблені таємно записи телефонних розмов та зустрічей з Бутом свідчать, що він хотів продати бойовикам Революційної армії Колумбії зброї на мільйони доларів. Ця організація визнана терористичною американським урядом. Бут сам запропонував замовникам організувати доставку зброї з повітря, а також додаткові види озброєння – включно з вибухівкою та ракетами земля-повітря. Окрім того він буцімто додатково пропонував тренінги з використання зброї.

Обвинувачення наголосило, що Бут довгий час продавав зброю африканським країнам, що навіть призвело до резолюції ООН від 2004-го року, яка приписувала країнам-членам заборонити йому проїзд їх територією. ООН прагнула заморозити рахунки Бута, на яких нібито перебувало 6 мільярдів доларів.

Колишня слідча Каті Остін каже, що Віктор Бут не просто продавав зброю, а фактично починав війни у Африці.

«Він приходив до лідерів бойовиків обіцяв їм масові поставки зброї у разі початку війни. В обмін на це він просив доступу до природних ресурсів таких як діаманти та деревина», - описує вона методи роботи Віктора Бута.

Хоча Бута судять не за його діяння в Африці, його захисник Альберт Даян в останньому виступі перед присяжними заявив, що Бут ніколи не торгував зброєю в Африці, і просто займався доставкою вантажів. Адвокат також заявляв, що Бут усвідомлював, що спілкувався не зі справжніми колумбійськими бойовиками.

Бут буцімто мав намір обдурити своїх замовників, щоб ті придбали для його компанії два вантажні літаки. Альберт Даян, зазначив, що суперечливі свідчення, які Бут давав в ході процесу у Таїланді, пояснюються тим, що росіянин банально соромився визнати, що він всього-на-всього «збанкрутілий шахрай».

XS
SM
MD
LG