Спеціальні потреби

Атаки Росії на США: Маккейн та Нуланд проведуть слухання у Сенаті


Анонсований на вівторок брифінг розвідувальних агентств високого ступеня секретності для Дональда Трампа так і не відбувся

Cтало зрозуміло, що деякі закордонні діячі, за вказівкою російського уряду, скористалися вразливістю нашої виборчої системи, намагаючись її підірвати
Конгресмен Ґрегорі Мікс

Дональд Трамп продовжує «воювати» з американською розвідкою з приводу причетності росіян до хакерських атак.

Анонсований на вівторок брифінг розвідувальних агентств високого ступеня секретності для Дональда Трампа так і не відбувся.

«Брифінг з розвідки щодо так званих російських хакерських атак був відкладений до п’ятниці», – написав Трамп у своєму «Твіттері». «Напевно їм треба більше часу, щоб побудувати справу», – припустив він.

В уряді повідомляють – зустріч з самого початку була запланована на п’ятницю. Усі 17 розвідувальних агентств переконані, що за хакерськими атаками стояли росіяни. Але Трамп знайшов когось, хто поділяє його точку зору, – засновника сайту Wikileaks Джуліана Асанжа. В інтерв’ю Fox News той заявив, що Росія не була джерелом викрадених емейлів, які були викладені на сайті Wikileaks.

Наше джерело – не російський уряд і взагалі не представники уряду
Засновник Wikileaks

«Ми можемо сказати, і ми це постійно повторюємо протягом останніх двох місяців, що наше джерело – не російський уряд і взагалі не представники уряду», – сказав Ассанж.

Але, кажуть представники американської влади, посередник, який передав Асанжу емейли, діяв на користь росіян.

«Чи свідомо Асанж брав у цьому участь чи був тим, кого росіяни називають, корисним ідіотом, сказати важко», – каже конгресмен-демократ Адам Шифф.

Дональд Трамп, зі свого боку, до слів Ассанжа, як виглядає, ставиться з довірою. Він цитує в «Твіттері» його слова про те, що медійне висвітлення в США несправедливе, а також – що 14-річна дитина могла здійснити хакерську атаку на емейли керівника виборчого штабу Клінтон Джона Подести.

«Також він сказав, що росіяни не давали йому інформацію», – підсумував Трамп зміст інтерв’ю Ассанжа Fox News для своїх 18 з половиною мільйонів передплатників.

А ось у Сенаті готові більше дізнатися про кібератаки та інші дії росіян з метою впливу на американську політику.

На четвер в сенатському Комітеті зі збройних сил, очолюваному Джоном Маккейном, заплановані слухання, присвячені закордонним кіберзагрозам Сполученим Штатам.

Зі своїми висновками сенаторів ознайомлять директор Офісу національної розвідки Джеймс Клеппер, заступник міністра оборони з питань розвідки Марсель Леттр ІІ та адмірал Майкл Роджерс, командуючий об’єднаним кіберкомандуванням США. Після відритих для публіки слухань має пройти і закритий брифінг для сенаторів з цих же питань.

Того ж дня в сенатському Комітеті з закордонних відносин заплановані слухання, присвячені відповіді адміністрації Барака Обама на російські хакерські атаки та переслідуванню американських дипломатів за кордоном. Повний склад комітету, за закритими дверима, з діями російського уряду та його агентів ознайомлять помічник державного секретаря Вікторія Нуланд, директор Офісу закордонних місій Джентрі Сміт та заступник помічника Міністра внутрішніх справ з кібербезпеки та комунікації Денні Толер.

Також у вівторок конгресмен Ґрегорі Мікс звернувся до голови Комітету з закордонних справ Палати представників Еда Ройса з проханням провести слухання, присвячені російському втручанню в американські вибори.

«Під час минулих виборів, – говориться в надісланому Ройсу листі, – стало зрозуміло, що деякі закордонні діячі, за вказівкою російського уряду, скористалися вразливістю нашої виборчої системи, намагаючись її підірвати, так само як вони це зробили в інших демократичних країнах».

Дивіться також: Якими будуть плани республіканців на перші 100 днів президенства Дональда Трампа

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG