Спеціальні потреби

Трамп оголошує нові санкції проти Китаю через Гонконг


Президент Дональд Трамп під час прес-конференції у Трояндовому саду Білого дому 14 липня 2020 р.

Президент США Дональд Трамп оголосив, що підписав рішення, які скасовують особливий торговельний статус Гонконгу та передбачають санкції проти китайських посадовців і юридичних осіб, а також установ пов’язаних з Китаєм, названих відповідальними за скасування автономії Гонконгу.

...Ні особливих привілеїв, ні особливого економічного статусу, ні експорту чутливих технологій.

«Тепер Гонконг буде розглядатися так само як і континентальний Китай», - сказав Трамп, наголосивши, що це означає, що не буде «ні особливих привілеїв, ні особливого економічного статусу, ні експорту чутливих технологій».

Оголошення пролунало невдовзі після повідомлень про нові санкції США проти Китаю за утиски меншин у китайській провінції Сінцзян, а також про чергові намагання Вашингтона позбавити китайські компанії доступу до американських технологій.

Президент Трамп у вівторок також сказав журналістам: «Ми покладаємо на Китай повну відповідальність за приховування вірусу і за те, що він був поширений світом».

Після того як Велика Британія 1997 передала Гонконг під контроль Китаю, ця колишня колонія користувалася широкими самоврядними правами, зокрема законами і системою судочинства відмінними від однопартійної системи правління комуністичної партії на решті території країни.

Згідно з договором 1984 року між Британією та Китаєм Гонконг мав зберігати окремі права принаймні до 2050 року.

Одним з чергових поштовхів для звинувачень, що Пекін порушує свої обіцянки, стало ухвалення закону, який запроваджує у Гонконгу жорсткі покарання за критику китайського уряду.

Обурення Китаю

Китайське міністерство закордонних справ оприлюднило заяву, в якій назвало дії США грубим втручанням у внутрішні справи Китаю.

Пекін також пригрозив відповідними санкціями проти американських фізичних та юридичних осіб.

«Спроби американської сторони протидіяти впровадженню в Гонконгу національних законів стосовно безпеки ніколи не досягнуть успіху», - сказано у китайській заяві.

Закиди Трампа на адресу Байдена

Після оголошення санкцій щодо Китаю президент Трамп скористався нагодою промови перед пресою, щоб гостро виступити проти свого суперника у президентській виборчій кампанії Джо Байдена.

«Джо Байден і президент Обама дозволили Китаю розграбовувати наші заводи, грабувати наші громади і викрадати наші найцінніші таємниці», - цитує Трампа агентство Associated Press.

Трамп говорив, що на посаді віце-президента Байден виступав за Паризьку міжнародну кліматичну угоду, з якої США під керівництвом Трампа вийшли.

«Вона б знищила американських виробників, водночас дозволяючи Китаєві безкарно забруднювати атмосферу і була б ще одним подарунком китайській комуністичній партії від Байдена», - сказав Трамп.

Associated Press зауважує, що Трамп вихваляє свою жорстку позицію щодо Китаю попри те, що він сам раніше не раз схвально відгукувався про китайського комуністичного лідера Сі Цзіньпіна.

Президент Трамп сказав журналістам у Вашингтоні у вівторок, що він не планує переговорів з Сі Цзіньпінем.

Дивіться також: Як у Лондоні реагують на нові китайські закони щодо Гонконгу

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG