Спеціальні потреби

Радник Трампа з нацбезпеки: Китай вважає США головною перепоною


Дональд Трамп

Мета наказу Трампа - зменшити вразливість систем електронних комунікацій

У п'ятницю президент США Дональд Трамп наказав державним відомствам мінімізувати закупівлі китайських товарів і послуг. Таким чином, влада США розраховує зменшити ймовірність електронного шпигунства, заявив радник президента з національної безпеки Роберт Обраєн.

Обраєн підкреслив, що федеральні інформаційні системи є мішенню Китаю: «Сполучені Штати повинні вжити всіх необхідних заходів для зниження шпигунської активності КНР, спрямованої проти федерального уряду», - сказав радник.

"Як нещодавно було повідомлено у доповіді Директора національної розвідки, Китайська народна республіка сьогодні становить найбільшу загрозу національній безпеці США. Пекін бачить у США головну перепону досягненню свої регіональних та глобальних амбіцій та відповідно інвестує значні ресурси у стратегію зрощення військового та цивільного секторів та інші стратегії, щоб отримати відносну перевагу", - йдеться у заяві Обраєна, яка розміщена на сайті Білого дому.

Він також відзначив, що відповідно до Закону Китаю про розвідку, організації та особи у Китає мають надавати безпековим та розвідувальним службам США допомогу у здійсненні значного обширу розвідувальних дій та захищати секретність усіх розвідувальних операцій про які їм відомо.

Обраєн не уточнив, від закупівель яких продуктів або послуг відмовляться США.

Нагадаємо, що до кінця повноважень Дональда Трампа залишається менше тижня. Аналітики розглядають заяву Обраєна як одну з останніх спроб нагадати адміністрації Джо Байдена про необхідність проведення жорсткої політики по відношенню до Пекіну.

Дивіться також: Інтерв’ю з режисером та акторкою знятої в Україні стрічки «Анна»

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG