Спеціальні потреби

Трамп побажав Дутерте успіхів в боротьбі з наркоторгівлею на Філіппінах


Родріґо Дутерте

Раніше США критикували президента Філіппін за надмірне застосування сили в цій кампанії

Президент Філіппін Родріґо Дутерте повідомив, що новообраний президент США Дональд Трамп побажав йому успіхів у боротьбі з наркоторгівлею. З липня в цій кампанії було вбито понад 4 тисячі людей.

За словами Дутерте, майбутній лідер США сказав йому, що філіппінський президент веде боротьбу проти наркоторговців «як суверенна держава, так, як треба».

Дутерте переміг на президентських виборах в цьому році багато в чому завдяки його обіцянці продовжувати агресивну боротьбу проти торговців наркотиками, наркоманів і злочинців.

У своїй заяві Дутерте повідомив, що він подзвонив Трампу в п'ятницю ввечері, щоб привітати його з перемогою на президентських виборах. Філіппінський лідер сказав, що він відчув «хороший контакт» з Трампом.

Після вступу на посаду Дутерте різко нападав на Вашингтон за критику філіппінської кривавої антинаркотичної кампанії, вносячи невизначеність у відносини між давніми союзниками. Дипломатичні відносини між Вашингтоном і Манілою після цього зіпсувалися.

У жовтні Дутерте попередив, що Філіппіни не дозволять Вашингтону поводитись з ними «як з собакою на повідку». Дутерте сказав, що США можуть «забути» про багаторічний двосторонній договір в сфері оборони, якщо він залишатиметься при владі «досить довго».

Дивіться також: Конфлікт інтересів: Як Дональд Трамп дистанціюватиме себе від бізнесу

XS
SM
MD
LG