Спеціальні потреби

Актуально

Чи сприятиме новий указ Трампа зниженню ціни на газ?

Президент Трамп видав наказ, який скасовує деякі обмеження, введені президентом Обамою, та інструктує міністра внутрішніх справ переглянути плани використання ділянок для видобутку вуглеводнів, зокрема на шельфі в Арктиці та в Атлантичному океані.

Міністр внутрішніх справ США Раян Зінке зазначив, що буріння на територіях, які знаходяться у віданні його міністерства, непідтверджені запаси сягають 90 мільярдів барелів нафти та 327 трильйонів кубометрів газу. Зінке зазначив: «Цей наказ закріпить наш стан світового лідера в енергетиці і посилить енергетичну безпеку на благо американського народу у відповідності до існуючих суворих екологічних вимоги».

Нам легко казати зараз, щоб Європа долучалась до наших санкцій (проти Росії), але якщо вони отримують чверть своїх енергетичних поставок з країни, щодо якої треба діяти
Том Тіллі

Під час вчорашніх слухань у Сенаті стосовно політики санкцій проти Росії, сенатор- республіканець Том Тіллі наголосив на геополітичному аспекті зниження регуляторних бар’єрів у видобутку вуглеводнів у США. «Нам легко казати, щоб Європа долучалась до наших санкцій (проти Росії), але якщо вони отримують чверть своїх енергетичних поставок з країни щодо якої треба діяти, це впливає на їх рішення». У своїх свідченнях перед Сенатом посол Ніколас Бернс погодився, що зростання ескспорту газу із США може зменшити геополітичний вплив Росії на Європу.

З тим, розширення районів, де дозволене буріння, не означає, що компанії будуть готові інвестувати в нові свердловини, адже буріння вимагає значних коштів, які можуть і не окупитись через падіння світових цін на нафту. Також, не останнім фактором є спротив місцевої влади та екологічних активістів, які вже виступили проти планів Трампа.

Жаклін Савітс з неурядової екологічної організації Океана заявила: «Потрібні розумні і жорсткі стандарти задля забезпечення контролю над енергетичними компаніями не діють безконтрольно. Без таких стандартів майбутнє принесе Америці більше розливів нафти і розбудову промислових пейзажів на узбережжі».

Дивіться також: Як протистояти Росії – вирішували на слуханнях у Сенаті США.

Як протистояти Росії – вирішували на слуханнях у Сенаті США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG