Актуально
- Голос Америки
Суд визнав відповідальність Трампа у сексуальному насильстві та наклепі, але не в зґвалтуванні, і присудив 5 млн.доларів компенсації

Колегія присяжних у федеральному суді Мангеттена у цивільній справі оголосила вирок, за яким визнала, що Дональд Трамп вчинив сексуальне насильство щодо авторки Джин Керролл. Присяжні ухвалили рішення, що сторона обвинувачення не надала достатньо доказів, які б довели зґвалтування.
79-річна колишня колумністка журналу Elle Джин Керролл звинуватила колишнього президента США Дональда Трампа в сексуальному насильстві та зґвалтуванні її в гардеробній магазину Bergdorf Goodman у середині 1990-х років.
Суд також оголосив Дональда Трампа відповідальним за наклеп щодо жінки, коли він називав її брехухою. Керролл заявляла, що Трамп намагався зганьбити її публікаціями в соціальних мережах, які він робив у жовтні минулого року.
Рішення колегії присяжних було одностайним.
Тепер колишній президент США має виплатити 5 мільйонів доларів відшкодування та штрафних виплат.
Речник Трампа заявив, що екс-президент подаватиме апеляцію у цій справі. Поки справа перебуватиме на апеляції, Дональд Трамп не повинен платити відшкодування, - повідомляє видання Reuters.
На своїй платформі Truth Social Дональд Трамп назвав вирок суду "ганьбою" і заявив "я абсолютно не знаю, хто ця жінка".
Джин Керролл подала позов у листопаді минулого року, відповідно до закону штату Нью-Йорк, який відкрив можливість розгляду звинувачень у сексуальному насильстві з термінами давності, що давно минули. Сам Дональд Трамп заперечував ці звинувачення, а його адвокати у завершальному слові заявляли, що судова справа мотивована "грішми" та "політикою".
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум