Спеціальні потреби

Актуально

Через політичні кризи, в Європі знову згадують про своїх монархів

Британський принц Вільям (ліворуч) і король Іспанії Феліпе

Роль європейських монархів давно зводиться до участі у церемоніях та новинах світської хроніки. Однак, теперішні політичні кризи в регіоні знову висвітлюють роль монархів, пише журналіст "Голосу Америки" Мартін Аростегі.

Так король Іспанії Феліпе VI відіграв важливу роль у протистоянні каталонським сепаратистам, засудивши регіональний референдум про незалежність 2017 році. Він заявив, що таким чином виконав завдання монархії підтримувати єдність держави.

Король Іспанії Феліпе і королева Летиція
Король Іспанії Феліпе і королева Летиція

Тепер британські ЗМІ все більше розмірковують над тим, чи може королева Єлизавета ІІ відвернути конституційну кризу, до якої можуть призвести плани прем'єр-міністр країни Бориса Джонсона вивести Британію з ЄС без відповідної угоди.

Королева Элизавета вітає прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона
Королева Элизавета вітає прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона

Як Феліпе, так і Єлизавету "покликали заповнити вакуум, створений неспроможністю обраних політиків вирішити масштабні проблеми, а також посталу через це загрозу значної поляризації", - говорить політолог мадридського францисканського університету Вільям Ольів'є Делавега.

У цих демократичних країнах, монархічна влада є анахронізмом, однак колишній посол Іспанії у Великій Британії Федеріко Трійо-Фігуероа нагадує про все ще існуючі повноваження монархів.

У Єлизавети – це право скликати та розпускати парламент, підписувати закони. На практиці вона використовує ці повноваження лише на запит прем'єр-міністра.

Дивіться також: Дослідник: висока активність в соцмережах та надмірне використання ґаджетів напряму пов’язані з ожирінням

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG