Актуально
- Голос Америки
Військова співпраця України та Туреччини вийшла на новий рівень

Супутникові технологіі, навігаційні системи для бойових кораблів, виготовлення ракетних двигунів та радарів, технології далекобійних балістичних і, навіть, крилатих ракет – ось неповний перелік сфер військової співпраці між Україною та Туреччиною, повідомляє турецьке агентство новин Al-Monitor. «Туреччина зацікавлена в супутникових технологіях України, дизельних двигунах, двигунах для балістичних ракет, що працюють на твердому паливі, та крилатих ракетах» - пише агентство «The Military Feed» у Твіттері.
Туреччина значно активізувала пошук партнерів у військовій співпраці після введення обмежень на торгівлю зброєю та передачу військових технологій з боку країн Європи та США у відповідь на зростання кількості порушень прав людини в Туреччині після невдалої спроби військового перевороту в липні 2016 року.
Обмеження поставили під загрозу ряд військових проектів в Туреччині, наприклад, створення турецького танку «Алтай» (названо на честь турецького генерала Фархеттина Алтая) сповільнилось після того як Австрія обмежила свою участь в проекті. Подібні затримки відбулись і в поставках гаубиць до Азербайджану, для яких Туреччина не змогла отримати двигуни з Німеччини, повідомляють турецькі ЗМІ.
Україна є найближчим і найбільш активним партнером для Туреччини в військовій сфері. 14 березня прем’єр-міністр Гройсман підписав меморандум про взаєморозуміння з турецькою стороною про використання технологій українського танкового двигуна 6ТД-3 для доопрацювання турецького танку «Алтай», повідомляють турецькі ЗМІ. Минулого року Україна та Туреччина започаткували співпрацю з виготовлення спільних сонарних систем, адже Україна має значний науково-дослідницький потенціал в цій сфері.
Фінансист Френк Келлі прокоментував у Твіттері: «Впевнений, Москва незадоволена - допомога від НАТО з "чорного ходу"?»
Для України нагальним є питання розбудови флоту, адже країна втратила більшість кораблів після незаконної анексії Криму Росією. Співпраця з Туреччиною в будівництві флоту становить альтернативу до раніше оголошених планів закупівлі кораблів на вторинному ринку. Під час візиту до Туреччини 19-22 квітня, командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко відвідав суднобудівний завод Голчук, де виготовлялися корвети для турецьких ВМС, за повідомленнями турецьких ЗМІ.
Обидві країни прагнуть розвивати свій військовий потенціал, зміцнювати безпеку і розширювати присутність на світових ринках зброї.
Дивіться також: Обладнання вартістю десятки мільйонів гривень отримали українські прикордонники від уряду США
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum