Спеціальні потреби

Пропоновані зміни до Конституції Туреччини викликали стурбованість у США


Марк Тонер

Турецький парламент проголосував за скасування депутатської недоторканності для більшості членів фракції прокурдської Демократичної партії народів.

Сполучені Штати стурбовані рішенням парламенту Туреччини, яке знімає імунітет з понад 100 членів парламенту. Це матиме значний вплив на обмеження свободи слова по всій країні. Про це йдеться у повідомленні Державного департаменту США.

Мова йде про зміни до Конституції, ухвалені турецьким парламентом у п’ятницю, 20 травня. Вони передбачають скасування депутатської недоторканності для більшості членів фракції прокурдської Демократичної партії народів.

Заступник прес-серктаря зовнішньополітичного відомства США Марк Тонер повідомив: «Рівність перед законом є загальним принципом у демократичних суспільствах. Проте, ми твердо переконані, що свобода політичних висловлювань - навіть якщо ці висловлювання багато хто вважатиме спірними чи неприємними – може і повинна бути захищена для всіх. Це особливо важливо, коли мова йде про тих обранців, які представляють громадян країни».

Він також заявив, що у США пильно спостерігають за розвитком цієї ситуації у Туреччині. «Ми розуміємо, що це законодавство буде ще направлене до президента Туреччини», - сказав Тонер.

20 травня державний секретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час зустрічі у Брюсселі, серед іншого, торкнулися питань важливості права на свободу висловлювання та свободи медіа.

Дивіться також: Порошенко, Ющенко, Ахметов, Клюєви та ін. - в "Архіві клептократії", представленому у США

Порошенко, Ющенко, Ахметов, Клюєви та ін. - в "Архіві клептократії", представленому у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

XS
SM
MD
LG