Спеціальні потреби

Кримінальну справу проти ТВі закрили


Генпрокуратура винесла постанову скасувати порушення кримінальної справи проти генерального директора ТВі Миколи Княжицького. Причина – порушення справи «без належної перевірки та без достатніх на це підстав». Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Законність порушення кримінальної справи проти керівництва ТВі перевіряли за дорученням президента Віктора Януковича та вказівкою генерального прокурора Віктора Пшонки.

У понеділок, в особистій колонці «Української правди» генеральний директор ТВі Микола Княжицький повідомив, що балотуватиметься на парламентські вибори від об’єднаної опозиції під номером 11. Не останню роль, за його словами, на це рішення мала ця кримінальна справа.

«Я не планував балотуватися. У четвер до мене зателефонували представники штабу Об’єднаної опозиції і запропонували іти в Парламент за їхнім списком. Вони сказали, що зацікавлені у захисті ТВі як одного з небагатьох незалежних медіа і мене особисто. Ми домовилися зустрітися у суботу. Після цієї розмови, в п’ятницю президент дав доручення терміново вивчити кримінальну справу проти мене. Генеральна прокуратура повідомила, що прокуратурою міста її закрито, хоча самої постанови я досі не отримав», – написав Микола Княжицький.
Політична складова в цій суперечці була відсутня, а його історія повчальна для людей, які намагаються надати конфлікту політичне забарвлення.
Олена Бондаренко

За словами гендиректора ТВі, фінансові претензії до каналу досі лишаються по тій самій справі. Наразі очікується засідання Апеляційного суду, «де податкова оскаржила виграну нами у першій інстанції справу». Також Микола Княжицький пообіцяв в разі свого обрання звільнитися з посади керівника телеканалу.

Крім того, у депутати від опозиції висуваються й інші журналісти ТВі. Автор документального кіно про Лук’янівське СІЗО Костянтин Усов балотуватиметься до Верховної ради за 134-м округом в Одеській області, інший журналіст Тетяна Чорновіл – за 120-м округом у Львівській області.

Жодної політики у справі проти ТВі не побачила депутат від Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко. За її словами, конфлікт був вирішений юридичним шляхом, і повинен бути прикладом для інших ЗМІ – як діяти у подібній ситуації.

«Політична складова в цій суперечці була відсутня, а його історія повчальна для людей, які намагаються надати конфлікту політичне забарвлення», – зазначила Олена Бондаренко.

Нагадаємо, що генерального директора телеканалу ТВі Миколу Княжицького звинувачували у несплаті 3 мільйонів гривень податків.
XS
SM
MD
LG