Спеціальні потреби

Twitter запроваджує цензуру


Скріншот повідомлення в офіційному блозі компанії Twitter.

Популярний сервіс мікроблогінгу повідомив, що може цензурувати повідомлення на відповідно до законодавства різних країн.

Популярний сервіс мікроблогінгу повідомив, що має нову технологію, яка дозволяє цензурувати повідомлення на Twitter-і в окремих країнах, відповідно до їх законодавства.

Зареєстрована у США компанія повідомила у своєму блозі, що технологія поки що не застосовувалась проте, в разі її застосування автор «твіту» буде сповіщений, що його повідомлення видалено у відповідності до законів країни у якій знаходиться користувач.

Ця заява суперечить позиції, озвученій керівництвом Twitter рік тому. Тоді було заявлено, що «Публікація твітів не повинна зустрічати жодних перешкод», а компанія обіцяла не цензурувати повідомлення у Twitter, які на той час відігравали значну роль в антиурядових повстаннях у країнах Близького Сходу.

Twitter не повідомив про причини зміни своєї політики, втім заявив, що в міру зростання, сервіс приходить до країн, які мають різні ідеї щодо меж свободи самовираження. Закони певних країн взагалі забороняють роботу Twitter, інші – мають закони подібні до законів США, проте із застереженнями щодо певних тем.

Twitter навів приклади Франції та Німеччини, де діє заборона на пропаганду нацистських ідей. Інший приклад – Таїланд, де законодавчо заборонено критикувати монархію.

Сервіс Twitter не працює у Китаї, де уряд суворо контролює зміст ЗМІ.

XS
SM
MD
LG