Спеціальні потреби

Керівник Твіттера називає видалення Трампа правильним але проблематичним 


Засновник і директор Twitter Джек Дорсі

Керівник компанії Twitter Джек Дорсі висловив жаль з приводу заборони президентові США Дональду Трампу користуватися його обліковим записом, але назвав заборону правильною.

Обліковий запис Трампа у Twitter​ @realDonaldTrump був закритий після того, як у Вашингтоні групи демонстрантів, багато з яких називали себе прихильниками президента, увірвалися в будівлю Капітолію.

Я не радію і не пишаюся тим, що ми були вимушені заборонити @realDonaldTrump

Внаслідок тих подій 6 січня загинули 5 людей.

Упродовж останніх місяців Twitter накладав на деякі дописи Дональда Трампа застереження, а низку останніх вилучив, називаючи їх суперечливими і такими, що порушують правила компанії.

Облікові записи Трампа також закрив Фейсбук та інші соціальні медія.

Чимало політиків схвалили дії інтернетних медіякомпаній, але деякі, зокрема канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор висловили застереження.

Серед тих, хто висловив незгоду був зокрема російський опозиційний політик Олексій Навальний, який не має доступу до контрольованих владою засобів масової інформації в Росії і успішно використовує соціальні медія в інтернеті.

Джек Дорсі у низці дописів у власній стрічці в Twitter написав, що він “не радіє і не пишається тим, що ми були вимушені” видалити Трампа, а також визнає, що такий крок матиме далекосяжні наслідки для свободи інтернету.

“Я вважаю, що це було правильне рішення для Твіттера. Ми перебували у надзвичайних і неприйнятних обставинах, які змусили нас зосередити усі наші дії на громадській безпеці. Завдана поза інтернетом шкода, що стала результатом висловлювань в інтернеті, є демонстративно реальною”, - пояснює Дорсі.

Але він також визнав, що закриття облікового запису Дональда Трампа є ознакою “нашої неспроможності заохочувати здорові дискусії” і зауважив, що такі дії “роздроблюють суспільну дискусію. Вони нас розділяють... І створюють прецедент, від якого я відчуваю небезпеку”.

Новообраний президент США Джо Байден раніше заявляв, що хоче, аби такі компанії як Фейсбук і Твіттер працювали активніше над протидією фальшивим новинам та запобігали розпалюванню ненависті.

Дивіться також: Американські військові експерти та дипломати закликають Україну до проведення реформ судової системи. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG