Спеціальні потреби

Лідерка білоруської опозиції сподівається дати поштовх до дій, під час свого візиту у Вашингтон


Під час свого першого візиту до США, лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська сподівається підштовхнути Вашингтоні до дій на підтримку демократичних активістів та громадянського суспільства в країні, пише журналіст Ігор Тиханенко в статті для Голосу Америки.

«Я закликаю США бути з нами, - заявила вона в інтерв‘ю Голосу Америки. - Це дуже важливо в час, коли режим руйнує все у Білорусі, руйнує ЗМІ, руйнує будь-які демонстрації, надзвичайно важливо підтримати тих людей, які виявляють силу та хоробрість, щоб не здаватись».

Після прибуття, Тихановська провела мітинг із прихильниками на площі Свободи у Вашингтоні. Вона планує зустрічі в Державному Департаменті, Білому домі, з конгресменами та адміністраторкою Агентства Міжнародного розвитку США Самантою Пауер.

Фотогалерея: Білоруська громада у США зустрічає Світлану Тихановську.

«Я хочу, щоб Білорусь залишалась на порядку денному. Моя основна мета, звичайно, говорити про Білорусь, про ситуацію, що склалась, про ескалацію насильства з боку режиму, про людей, які борються за демократичні цінності».

Тихановська мала полишити Білорусь із двома малими дітьми після грубого придушення мирних протестів, що відбулись після оскаржуваних виборів 9 серпня цього року. Олександр Лукашенко заявив про свою шосту перемогу на виборах. Одним із політв‘язнів режиму є чоровік Тихановсьої Сергій.

«Єдиний вихід звільнення в‘язнів - це чинити політичний і економічний тиск на них [уряд Білорусі] і я певна, що це трапиться достатньо швидко», - зауважила опозиціонерка.

Кількість політв‘язнів в Білорусі перевищила 550. Про це повідомили в Держдепі США. В своїй заяві минулого тижня, речник Держдепу Нед Прайс висловив підтримку народу Білорусі і закликав режим Лукашенка звільнити політв‘язнів.

«Ми закликаємо владу Білорусі звільнити 550+ Політичних в’язнів і розпочати діалог з опозицією», - йдеться у зверненні.

Спостерігачі заявляють, що російський президент Володимир Путін буде уважно спостерігати за візитом.

«Він не хоче бачити падіння такогою самого автократичного лідера у країні, яку він вважає сферою своїх інтересів і він, звичайно, не хоче, щоб на кордоні з Росією постали демократії», - говорить Джонатан Кац із аналітичного центру «Німецький фонд Маршалла».

Дехто серед американських політиків вважає, що це може стати нагодою зробити Лукашенка менш привабливим для російського лідера.

«Необхідно, щоб [Лукашенко] сплачував вищу ціну. Це означає посилення санкцій», - говорить сенатор Бен Кардін.

США, ЄС та інші запровадили санкції проти білоруського режиму наприкінці червня, але проти громадський організації та ЗМІ провели ще одну хвилю довільних арештів.

«Гадаю, режим відпустить політв‘язнів, коли відчує політичний та економічний тиск, - говорить Тихановська. - Багато місяців, або багато років ми намагались звернутись до режиму на дипломатичному рівні, через різні організації та солідарність в усьому світі, але режим не хоче слухати. Єдиний вихід, домогтись звільнення в‘язнів пов‘язаний з політичним та економічним тиском».

Дивіться також: Світлана Тихановська у США: "Це велике досягнення – бути тут і мати підтримку з боку США".

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG