Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко отримала постанову про відкриття нової справи


Юлія Тимошенко отримала постанову про відкриття нової справи

Екс-прем’єрці інкримінують перевищення влади та службових повноважень під час підписання газових угод з Росією у 2009 році. Це вже третя кримінальна справа щодо опозиційного політика.

За словами першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна, Юлія Тимошенко «під час укладання газових контрактів у 2009 році, спричинила збитки державі на суму понад 1,5 мільярда гривень».

Нову справу Юлія Тимошенко прокоментувала як намагання влади «прикрити» майбутній вступ до Митного союзу та «здачу Нафтогазу».

«Цією справою Янукович готує інформаційну базу для здачі національних інтересів. Все буде виглядати так, що Тимошенко підписала таку газову угоду, і тепер ми змушені відмовитися від європейської перспективи, від зони вільної торгівлі і йти у Митний союз, а ще вони будуть «вимушені» здати Нафтогаз, – заявила екс-прем’єрка.

Також Тимошенко звернула увагу і на те, що довго чекала саму постанову про відкриття справи, коли ж отримала документ, він не був великим за обсягом.

«Я щойно отримала з рук пана Нечвоглода – це такий слідчий є в Генеральній прокуратурі – постанову. На 2,5 аркушах вони описали, як я неправильно уклала газову угоду в 2009 році», – сказала Юлія Тимошенко, вийшовши з ГПУ. За словами лідерки «Батьківщини», все це свідчить про «повну кризу жанру» ГПУ.

На разі Тимошенко разом із адвокатом знайомиться з матеріалами кримінальної справи, після чого справу буде направлено до суду.

Політологи в більшості переконані, що нова справа є фарсом і спробою в черговий раз дискредитувати опозиціонерку.

Голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента», Володимир Фесенко в цьому впевнений:

«Справа проти Тимошенко порушена більше для її дискредитації. Влада буде активно використовувати цю тему в ЗМІ, орієнтуючись в основному на прибічників Тимошенко. Влада таким чином шукає нову аргументаційну базу для Генпрокуратури, оскільки в попередніх справах аргументів не вистачає».

XS
SM
MD
LG