Спеціальні потреби

Адвокати: стан Юлії Тимошенко погіршується


Адвокати: стан Юлії Тимошенко погіршується

Стан Юлії Тимошенко, яку утримують в слідчому ізоляторі, погіршується, стверджує захисник екс-прем’єра Сергій Власенко. Таку заяву він зробив у п’ятницю відразу після того, як відвідав її у СІЗО.

«Стан здоров’я Тимошенко погіршується. В неї на тілі з’являються нові синці. Ніякого лікування, навіть після так званого обстеження, вона не отримує», – твердить Власенко. Адвокат каже, що лікування обмежується лише ін’єкціями знеболювальних препаратів.

В партії Батьківщина нарікають, що Тимошенко досі не отримала результатів проведеного цього тижня медичного обстеження. В команді екс-прем’єра це викликає підозри.

«Якщо протягом двох днів не можуть передати результати, це означає, що з цими результатами щось робиться, і виникає розуміння того, що її возили на це так зване обстеження, не для того, щоб діагностувати, яке прописати лікування, а щоб сказати, що з нею можна проводити слідчі дії. Це в той же день і зробив генпрокурор Пшонка, як напевно доктор медичних наук», – заявляє Власенко.

Тим часом саму Тимошенко несподівано перевели до іншої камери. Соратники екс-прем’єра пов’язують це з запланованим відзначенням дня народження ув’язненої. Привітати іменинницю під стінами СІЗО висловили намір багато українських співаків, і опозиція запросила прихильників на імпровізований концерт. Саме тому, мовляв, нова камера Тимошенко розташована в глибині ізолятора. Опоненти влади також називають підозрілим перекриття начебто для несподіваного ремонту великої ділянки вулиці перед СІЗО.

Адміністрація ізолятора називає підозри опозиції безпідставними. Державна пенітенціарна служба України пов’язує переведення ув’язненої до нової камери з ремонтом. Кажуть, що камера, до якої перевели Тимошенко, приблизно така ж, у якій вона утримувалась і раніше. Правоохоронці називають це тимчасовим заходом.

Втім, українська влада продовжує заперечувати інформацію про необхідність лікування Тимошенко поза межами слідчого ізолятора. Напередодні спеціально створена комісія Міністерства охорони здоров’я оприлюднила висновок медичного обстеження екс-прем’єра. Вона рекомендувала лікувати Тимошенко за місцем утримання.

Попри запевнення посадовців, за ситуацією продовжують стежити не тільки в Україні. Занепокоєння станом здоров’я Тимошенко в п’ятницю висловили американські дипломати. Посол США в Україні Джон Теффт привітав лідера опозиції з днем народження і побажав одужання:

«Від імені всіх нас у Посольстві США прийміть мої найщиріші привітання з Вашим днем народження. Як Ви знаєте, уряд Сполучених Штатів неодноразово висловлював свою стурбованість через вибіркове переслідування, яке призвело до Вашого ув’язнення. Ми сподіваємось, що невдовзі Вас буде звільнено. Ми також занепокоєні повідомленнями про погіршення стану Вашого здоров’я та сподіваємось, що влада подбає про Ваше належне лікування».

Очікується, що справа Тимошенко буде однією із тем запланованих на понеділок переговорів президента Польщі Броніслава Коморовського з українським колегою.

XS
SM
MD
LG