Спеціальні потреби

Тимошенко назвала владу Януковича авторитарною


Юлія Тимошенко відразу слідом за президентом Януковичем оприлюднила опозиційне бачення ста днів його правління. Влада повертається до авторитаризму, каже вона, називаючи одним із доказів прагнення повернутися до мажоритарної виборчої системи.

«Тоді зовсім по іншому виглядатиме країна. Ми пам’ятаємо останні мажоритарні вибори при Кучмі, коли в кабінеті президента розписувалися на округи представники великого бізнесу, і коли адмінресурс підтягувався під кожен округ, де Кучма хотів провести кишенькового депутата», – заявила Тимошенко.

Окрім того, Тимошенко вважає, що держава все більше застосовує каральний силовий апарат проти громадян. «Особлива увага має бути приділена сектору безпеки», – нагадала вона цитату з послання Януковича. В такий спосіб він хоче захищатися від суспільства за допомоги силових структур, «щоб воно не могло опиратися Україні Януковича».

Окремо Тимошенко заявила про бажання влади сформувати конституційну більшість у парламенті. Деякі депутати від БЮТ вимушені були увійти до коаліції через залежність від влади, оскільки бізнесу, яким вони володіють, не повертають, згідно із законом, ПДВ. Інші, за її словами, переходять до коаліції за гроші. «За входження у коаліцію віддають мільйон доларів одразу, і потім 25 тисяч – щомісяця. Всі депутати ці ставки знають», – зазначила опозиціонерка.

Лідер БЮТ та основна суперниця Януковича на президентських виборах різко скритикувала План реформування країни, який був представлений президентом.

«Думаю, знаковою є заява Януковича, що він за 5 років завершить приватизацію», – додала вона. Сьогодні не просто розписаний кожен державний об’єкт, не просто визначено, хто, як і за які мінімальні гроші буде це приватизувати, а будь-який перехід між цими зонами впливу буде каратися вже далеко не законом, а по їх поняттям і розумінню», – заявила Тимошенко.

Серед головних планів опозиції – підготувати альтернативний президентському проект змін у Конституцію. «І якщо Янукович має в своїх далекосяжних планах винести на референдум новий проект конституції, ...одночасно вся інтелектуальна частина суспільства має створити свій проект і винести на референдум», – заявила лідер БЮТ.

За її словами, ця конституція має передбачати право народу на референдум щодо дострокових виборів парламенту і президента.

Водночас, закон «Про референдум», який 3 червня в першому читанні підтримала Верховна рада, не подобається не лише опозиції. Спікер Володимир Литвин заявляє, що цей документ потребує доопрацювання, оскільки в ньому є норми, що порушують Конституцію.

Зокрема, за його словами, до такої норми відноситься положення про те, що нова конституція може бути прийнята на референдумі без будь-яких рішень Верховної ради.

У зв'язку з цим Литвин нагадав, що існує рішення Конституційного суду, є 13 стаття Конституції, що чітко визначає порядок внесення змін в Основний закон, у тому числі і тих, котрі знайшли підтримку на всеукраїнському референдумі.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG