Спеціальні потреби

Тюремні папараці зняли Тимошенко в камері СІЗО


Тюремні папараці зняли Тимошенко в камері СІЗО

Тюремники вирішили показати, як добре живеться Тимошенко за ґратами. В Інтернеті з’явились фотографії камери Лук’янівського СІЗО, в якій начебто утримується VIP-ув’язнена, а також відео самої Тимошенко, що лежить у ліжку.

Фотографії, під якими стоїть підпис «Медична частина. Палата стаціонарного відділення №260», вражають комфортними як для тюрми умовами. Палата цілком відповідає описові, який раніше навів заступник генпрокурора Ренат Кузьмін: санвузол з душовою кімнатою, холодильник, кондиціонер, плазмовий телевізор під стелею, картини на стінах, квіти у вазах.

На відео знято хвору Тимошенко у цій же палаті, куди заходить група медиків у білих халатах. Зйомки спершу ведуться крізь замкове вічко у дверях, а відтак крізь напівпрочинені двері: видно, як Тимошенко, лежачи в ліжку, вимагає припинити її знімати й обурено жестикулює.

Автор ролика, викладеного на YouTube увечері в середу, залишився невідомим. Напередодні він зареєструвався на сервісі під іменем «marrapetta».

Проте зйомки вочевидь проводилися з відома тюремного начальства: знімали не мобільним телефоном, а стаціонарною камерою на штативі.

Захист Юлії Тимошенко висловив своє обурення зйомками засудженої в камері, зробленими без її дозволу. Адвокат Сергій Власенко назвав такі дії пенітенціарної служби незаконними. Він повідомив, що готує заяви до Генпрокуратури, СБУ та Державної пенітенціарної служби.

Власенко пообіцяв також знайти автора ролика, якого назвав «твариною в погонах».

«Прізвище тварини в погонах, полковника СБУ, причетного до цієї відеозйомки, буде невдовзі оприлюднено. Коли хвора людина лежить, не може встати і каже: «Не знімайте мене», а її знімають, це не нормально», – сказав адвокат журналістам.

Власенко також нагадав, що до медчастини Тимошенко перевели тільки недавно; доти ж вона перебувала у звичайній камері з щілинами у вікнах і туалетом за перегородкою.

«Показухою» назвав кадри, викладені в Інтернеті, народний депутат Володимир Ар’єв. На своїй сторінкці у Facebook він нагадав, що нова медчастина і жіночий корпус у Лук’янівському СІЗО були нещодавно збудовані коштом європейських організацій. Умови там справді набагато кращі, ніж у звичайних камерах, проте обидва корпуси досі здебільшого стоять порожні і використовуються лише для показухи, – стверджує депутат. Він також привернув увагу до того, що камеру, в якій досі утримувалась Тимошенко, ніхто на YouTube не виклав. «Посоромилися?» – ставить риторичне запитання Ар’єв.

Судячи з усього, саме цей новий і поки що порожній жіночий корпус Лук’янівського СІЗО, про який згадує Ар’єв, зображений на ще одній порції відео, яке потрапило на YouTube під назвою «Камера Юлії Тимошенко».

Те, що Тимошенко в цій камері зі зразковими умовами ніколи не утримувалась, підтвердили і в Державній пенітенціарній службі України. Як пояснив у четвер помічник голови служби Ігор Андрушко, в таку камеру, обладнану за міжнародними стандартами, екс-прем’єрку, можливо, переведуть після закінчення лікування у медчастині. Андрушко також підтвердив, що весь час після арешту Тимошенко жила у камері, як було сказано, «в дещо інших умовах, ніж повідомляв Ренат Кузьмін».

Водночас тюремники не кажуть, хто ж відповідальний за скандальну відеозйомку хворої у медчастині СІЗО. Служба безпеки лишень відхрестилася від причетності до цього своїх співробітників.

«СБУ категорично заперечує інформацію, що співробітники спецслужби могли проводити таку зйомку. Це чергова фантазія пана Власенка», – заявила керівник прес-служби відомства Марина Остапенко.

XS
SM
MD
LG