Спеціальні потреби

Актуально

Передноворічний допит Тимошенко

Передноворічний допит Тимошенко

Генпрокуратура майже вдвічі перевищила свій учорашній рекорд. Якщо вчора допит Юлії Тимошенко тривав 6 годин, то сьогодні опозиціонерку не відпускають ось уже більше 10 годин.

Як стало відомо, політик письмово звернулася до слідчого з проханням перервати допит і поновити його наступного ранку, проте їй відмовили. При цьому Тимошенко цілий день нічого не їла. Як розповіла її прес-секретар, «вона не снідала, не обідала і не вечеряла».

Прибувши опівдні до головного слідчого управління ГПУ, лідер «Батьківщини» попросила своїх прихильників не чекати її під стінами. Як весело порадила Тимошенко своїм прихильникам, краще їм піти додому готувати новорічні салати. Утім, з десяток найстійкіших залишились чекати до пізнього вечора, мерзнучи на морозі.

Юлію Тимошенко допитують у справі про буцімто нецільове використання її урядом коштів, наданих Україні в рамках Кіотського протоколу. Кримінальну справу проти екс-прем’єрки було порушено 15 грудня. Наразі опозиціонер має статус обвинуваченої і перебуває на підписці про невиїзд.

Це вже третій допит Тимошенко за останній передноворічний тиждень.

А тим часом затриманий раніше Євген Корнійчук сидітиме в СІЗО 2 місяці. Таке рішення щодо заступника міністра юстиції уряду Тимошенко прийняв у четвер Печерський райсуд. Судді задовольнили клопотання Генпрокуратури навіть попри протести омбудсмена: адже у Корнійчука троє дітей, у тому числі новонароджене немовля, яке нині перебуває у тяжкому стані в лікарні. Необхідність тримання екс-чиновника під вартою в ГПУ аргументували тим, буцімто він, перебуваючи на волі, зможе впливати на слідство через свої зв’язки.

Адвокат Корнійчука назвав рішення про арешт не лише незаконним, але й нелюдяним, і добиватиметься перегляду.

А сам заарештований на знак протесту оголосив голодування. Як повідомила прес-служба Української соціал-демократичної партії, лідером якої є Корнійчук, він голодує вже 9-й день, відколи його затримали 22 грудня після допиту в ГПУ.

Урядовець Тимошенко забезпечував юридичний супровід НАК «Нафтогаз України». Його кримінальна справа пов’язана з розмитненням газу «РосУкрЕнерго». Корнійчукові інкримінують «перевищення службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки».

Своєю чергою, інший VIP-арештант, Юрій Луценко, уже оскаржив свій арешт в Апеляційному суді Києва. Як стверджує адвокат екс-міністра, оскільки суд не встановив жодних фактів порушення Луценком підписки про невиїзд, то зміна запобіжного заходу на арешт була незаконною.

Утім, навряд чи заява про порушення прав підслідного Луценка змусить українську Феміду змінити своє рішення. Як виглядає, опозиціонера не збираються відпускати. Більше того – до нього не допускають народних депутатів, попри записане в законі право народних обранців вільно відвідувати установи виконання покарань. Слідчий ГПУ не дав дозволу нардепам Олесю Донію і Юрію Гримчаку відвідати Луценка у Лук’янівському СІЗО, і ті змушені були обмежитись бесідою з керівником слідчого ізолятора.

При цьому Генпрокуратура запевняє: арешти відбуваються без процесуальних порушень і жодних політичних підстав не містять. Про це повідомила прес-служба ГПУ у четвер за результатами колегії 29 грудня. У своїй заяві відомство відкинуло звинувачення у політичному переслідуванні опозиції та наголосило: йдеться про злочини в економічній сфері. ГПУ висловила також обурення з приводу «маніпулювання свідомістю громадян, яким нав’язується думка про «заполітизованість правоохоронних органів».

А тим часом політичне підґрунтя арештів уже мало в кого викликає сумнів не тільки всередині країни, а й поза її межами.

У четвер свою стурбованість переслідуваннями українських опозиційних політиків висловив уряд США. «Ми висловили українському уряду наше занепокоєння: з корупцією потрібно боротися, але переслідування правоохоронними органами не має бути вибірковим або політично вмотивованим», – сказано в заяві, поширеній 30 грудня посольством США в Україні.

«Коли переслідують, за маленькими винятками, лише тих високопосадовців, які пов’язані з попереднім урядом, це виглядає як вибіркове переслідування політичних опонентів», – зазначається в документі.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG