Спеціальні потреби

Суд у справі ЄЕСУ продовжиться 28 квітня


Ворота тюрми, до якої запроторено Юлію Тимошенко

У п’ятницю Київський райсуд Харкова, що попередньо розглядає справу ЄЕСУ, засідав недовго. Зачитавши своє рішення щодо клопотань захисту, поданих напередодні, головуючий суддя Костянтин Садовський оголосив засідання закритим, а наступне призначив на суботу 28 квітня.

Як і прогнозували захисники, всі їхні клопотання відхилені. Не задоволено пропозицію закрити справу за відсутністю складу злочину; відхилено вимогу перенести розгляд до того часу, коли Юлія Тимошенко одужає; відкинуто прохання змінити підсудність і слухати справу у Києві чи в Дніпропетровську, де діяла корпорація ЄЕСУ.

Головуючий суддя відмовив також у дозволі на фото- і відеозйомку. Як стверджує Садовський, гласності й відкритості процесу така заборона не суперечить. Адже, за його словами, журналісти на засідання допущені, хоча й без відео- та фотокамер.
Напередодні суд відхилив і в клопотанні захисту про відвід прокурора Віктора Лобача. Замінити держобвинувача захисники просили, побачивши в його доповіді політичні оцінки замість юридичних формулювань.

Київський райсуд Харкова, так само як колись Печерський райсуд Києва, не задовольнив жодного з клопотань захисту Юлії Тимошенко, – наголосив на брифінгу адвокат Сергій Власенко.

«Весь цей суд дуже-дуже подібний на Печерський, і насправді будь-якої справедливості ми тут не чекаємо», – заявив Власенко.

Наступне засідання у справі ЄЕСУ відбудеться в Апеляційному суді Харківської області і розглядатиме справу по суті.

Не виключено, що на це засідання, проти її волі, доправлять підсудну. Принаймні прокурор Вікторія Калита допускає можливість того, що екс-прем’єрка даватиме свідчення в суді, лежачи на ношах. Про це Калита, що представляє у справі держобвинувачення, сказала у Харкові журналістам.

Що ж до лікування Тимошенко, то варіант отримання медичної допомоги в Німеччині, здається, остаточно відпав. Слідом за міністром юстиції Олександром Лавриновичем, який прирівняв шанси VIP-ув’язненої лікуватися за кордоном до польоту на Сатурн, у такому ж дусі висловився генпрокурор. Як заявив Віктор Пшонка у п’ятницю, виїзд засудженого для лікування за кордон не передбачений українським законодавством. Пшонка порадив також екс-прем’єрці «не ховатися» за хворобу чи за політику. Він спрогнозував, що суд підтвердить усі звинувачення в справі ЄЕСУ, які їй висувають. «Є прямі докази вини Тимошенко: розкрадання, зловживання, несплата податків, і за це треба нести відповідальність», – заявив генпрокурор.

Проте чим наполегливіше українська Феміда повторює тезу про суто кримінальні підстави переслідування екс-прем’єрки, тим голосніші заяви світової спільноти про політично вмотивований процес. З боку європейських політиків лунають уже заклики бойкотувати чемпіонат Європи з футболу, що має відбутися влітку в Україні. Про це заявив, зокрема, уповноважений з прав людини уряду Німеччини Маркус Льонінг. «Не можна спокійно сидіти собі на стадіоні у Харкові, коли неподалік у в’язниці сидить пані Тимошенко», – сказав Льонінг у п’ятницю в інтерв’ю «Німецькій хвилі». Як заявив німецький омбудсмен, політичний характер судових процесів проти екс-урядовців очевидний, і німецька сторона цих процесів не визнає. Він закликав також посилити міжнародний тиск на український уряд.

Показати коментарі (13)

Цей форум було закрито

Відео

Відео затримання Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00
XS
SM
MD
LG