Актуально
Українські журналісти відстоюють право на свободу слова
«Стоп цензурі!» Громадський рух під такою назвою започаткували українські журналісти. Топ-ведучі телеканалів, зірки інтернет-журналістики, відомі медіа-експерти підписали заяву, в якій вимагають припинити тиск на журналістів та не допустити репресій і звільнень тих журналістів, які публічно заявили про цензуру в ЗМІ.
В Україні поширюється вірус цензури. Його можна зупинити, поки не почалася епідемія. Так вважають українські журналісти, які започаткували громадський рух «Стоп цензурі!»
Вони твердять – з приходом нової влади іде згортання свободи слова в українському медіапросторі: на журналістів тиснуть, теленовинами маніпулюють, негативну інформацію про посадовців намагаються замовчати.
Влада і менеджери каналів заперечують – діагноз неправильний, ніякого тиску нема.
Натомість журналісти повідомляють про нові й нові загрозливі симптоми:
Тетяна Чорновіл, газета «Лівий Берег», розслідування корупції у владі:
«Якийсь анонім дістав телефон мого чоловіка, який взагалі не має стосунку ні до політики, ні до журналістики, і вони йому почали погрожувати, що його дружині «відірвуть голову». Тобто вперше за п’ять років я отримала погрози фізичної розправи».
Репортери переконані: головні ліки – не мовчати. Це допомагає – каже один із «підписантів» заяви про цензуру на каналі СТБ.
Сергій Андрушко, СТБ:
«Що змінилося після заяви. От у нас на нашому каналі працювати стало простіше. Вийшов той фрагмент відео з вінком, не було знято жодного сюжету з етеру, ніхто не заважає працювати. Тобто два тижні ми працювали нормально як журналісти. Я не знаю, чи довго так буде тривати, але сподіваюся, що ця хвороба, ця інфекція цензури не повториться більше».
Журналістка з УТ-1 не змовчала, коли її акредитували, а відтак не пустили на зустріч президента Януковича з іноземними ЗМІ:
Юлія Банкова, Перший національний:
«Багато з моїх колег не говорять тільки тому, що вони бояться, що з ними буде завтра. Хоча насправді я сказала, зі мною нічого не сталося. Я не можу звинуватити Ганну Герман в тому, що мене звільнили. Я це сказала. Люди це прочитали, почули, я далі на своєму робочому місці. Тому я закликаю не боятися».
А щоб сміливців не звільняли під приводом «реструктуризації» на телеканалі, журналістська громада винайшла рецепт: Репресованих захищатиме «своя» людина в телевізійній Нацраді. На заміщення цієї посади громадський рух «Стоп цензурі!» висунув керівника «Телекритики» Наталю Лігачову.
З цензурою треба боротися в зародку, каже журналіст «Української правди» Сергій Лещенко:
Сергій Лещенко, Інтернет-видання «Українська правда»:
«З цензурою боротися ніколи не пізно. Те, що вона заблокована на етапі, коли ще не набула такого масштабу, як у 2004 році, це, напевно, все-таки краще, ніж гірше. Зараз уже всі забули, як це відбувалося в 2004, 2003 році. Тоді виходили повністю однакові сюжети на різних комерційних каналах. Це вже було телебачення „під ковпаком”. Зараз була спроба це започаткувати, але її самі журналісти намагаються зупинити на початковому етапі».
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум