Спеціальні потреби

Мінпаливенерго: Україна не готова виконати рішення арбітражу в суперечці з RosUkrEnergo AG


Український уряд розмірковує над подальшими діями в судовій суперечці із підконтрольною підприємцю Дмитру Фірташу компанією RosUkrEnergo AG. Міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявив, що країна розгляне можливість подання апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу, який напередодні своїм вердиктом зобов’язав державну компанію «Нафтогаз України» повернути швейрцарському газовому трейдеру 11 мільярдів кубометрів газу та відшкодувати завдані невиконанням контрактів збитки. Посадовець зазначив, що поки не встиг ознайомитися із вердиктом суду.

Українська компанія, за словами Бойка, не буде негайно виконувати рішення арбітра: «Не буде бездумної передачі ресурсів за рахунок наших споживачів і національних інтересів. Тому, що віддати 11 мільярдів кубометрів газу з балансу «Нафтогазу України» неможливо». Водночас керівник Мінпаливенерго закликав паравоохоронні органи провести перевірку законності укладених урядом Юлії Тимомошенко угод, які призвели до таких наслідків.

Колишня прем’єрка в свою чергу звинуватила нинішнє керівництво країни у потруранні інтересам приватної компанії RosUkrEnergo AG і небажанні захищати позицію держави: Вона також називає керівника Мінпаливенерго Юрія Бойка одним із засновників RosUkrEnergo. «Ці люди – Фірташ і Бойко – в суді відмовилися якісно захищати інтереси держави Україна, і вони відкликали всіх адвокатів, які там були, всі юридичні служби, які представляли там юристів-міжнародників, яких наймав наш уряд, вони повністю звели нанівець весь захист, не представили і відкликали всі аргументи, які були на користь країни. І тим самим вчора вони обманним шляхом, по суті, добилися повернення собі 11 мільярдів кубічних метрів газу», - повідомила вона. Тимошенко також заявила, що парламентська фракція БЮТ ініціюватиме створення спеціальної слідчої комісії у Верховній раді.

Експерти кажуть, що рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу про відшкодування на користь RosUkrEnergo AG таких значних обсягів газу може завдати серйозного удару компанії НАК «Нафтогаз України». Якщо уряд розрахується із трейдером, йому доведеться віддати майже третину палива, закупленого торік у Росії. Уповноважений з міжнародних питань енергетичної безпеки в адміністрації президента Ющенка Богдан Соколовський пояснює, що це означатиме подорожчання на 100 доларів за тисячу кубів спожитого минулого року газу. Оглядачі зазначають, що ситуація ускладнить уряду завдання наповнення паливом підземних сховищ для наступного опалювального сезону та означатиме непередбачене збільшення дефіциту державного бюджету. Це, в свою чергу, ускладнить переговори з місією Міжнародного валютного фонду про отримання кредиту.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG