Спеціальні потреби

США рішуче заперечили проти "звички Угорщини" блокувати Україну у НАТО


На зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО з колегами з України та Грузії, країни НАТО засвідчили рішучу "політичну та практичну підтримку Україні на Грузії в протистоянні російській агресії", йдеться в заяві НАТО.

Коментуючи формат засідання, високопосадовець Держдепу, який був присутнім на зустрічі, наголосив, що цей формат було спеціально створено для того, щоб НАТО могло спілкуватись з цими країнами "уникаючи блокади Угорщини". Це вже друга зустріч у такому форматі.

Посадовець зауважив, що Угорщина продовжує блокувати участь України в певних форматах НАТО. "Ми рішуче заперечуємо проти такої звички", - додав він.

Угорщина не збирається припиняти блокування участі України в НАТО. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Він вказав на те, що Україна, на думку, Угорщини, продовжує порушувати права угорської громади.

Під час засідання НАТО з Україною та Грузією, союзники приділили особливу увагу діям Росії біля Азовського моря і закликали Росію повернути українських моряків та кораблі.

Високопосадовець Держдепу зазначив, що ескалація в Чорному морі є не тільки "першим актом неприкритої агресії російської держави, навіть без спроби заявити про те, що це зробили сепаратисти", це також важливий прецедент у міжнародних водах.

"Ми не хочемо, щоб цей прецедент закріпився, - сказав представник Держдепу. - Це важливо для проходження військових та торговельних кораблів США".

Ескалація в Чорному морі також може вплинути на втілення газпромівського проекту "Північний потік 2", адже акт неприкритої російської агресії вплинув на ставлення громадськості в Європі до дій Росії, переконаний посадовець.

"Керченський інцидент має стати нагадуванням для всіх європейських союзників чому "Північний потік 2" не є гарною ідеєю", - відзначив він.

"Ми говоримо про "Північний потік 2" з німцями за кожної нагоди і тому, гадаю, що ... такий акт неприкритої агресії впливає на громадську думку в Німеччині. І ми бачимо деякі ознаки в нещодавніх переговорах з німецькими посадовцями, що вони краще сприймають це послання після Керчі. Для них все важче говорити, що це лише комерційний проект".

Дивіться також: Чого Росія намагається домогтися ескалацією? Інтерв'ю з Куртом Волкером

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG