Спеціальні потреби

Хто і чому опинився у британському списку «санкцій Магнітського»


Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб у парламенті

Росія офіційно висловила обурення тим, що у першому списку 47 порушників прав людини, щодо яких Велика Британія запровадила санкції, опинилися чільні представники російської системи судочинства.

Багато з тих осіб вже перебувають під санкціями США, запровадженими відповідно до американського «Акту Магнітського» ухваленого 2012 року.

Британія удосконалює свій окремий режим санкцій у зв’язку з виходом країни з Європейського Союзу.

Ті, у кого на руках кров, бандити на службі деспотів, поплічники диктаторів не зможуть вільно в’їздити в цю країну, скуповувати нерухомість...
Домінік Рааб

Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб, оголошуючи санкції у парламенті 6 липня, сказав, що йдеться насамперед про заборону на в’їзд і замороження активів тих, хто порушує засадничі права людини:

«Перше - право на життя, якому загрожують убивствами з політичних мотивів та позасудовими убивствами; друге - право не зазнавати катувань та нелюдських покарань чи принизливого поводження; третє - право бути вільним від рабства, каторги чи примусової або обов’язкової праці».

Особи та організації у списку (поіменно за посиланням):

  • 25 громадян Росії становлять найбільшу групу у списку. Їх названо причетними до смерті у листопаді 2009 року у російській в’язниці юриста Сергія Магнітського, який виявив схеми корупції за участю російських посадовців.
  • 20 громадян Саудівської Аравії названі причетними до вбивства журналіста Джамала Хашокджі, якого заманили в саудівське консульство у Стамбулі і вбили 2 жовтня 2018 року.
  • 2 генерали військових структур М’янми, яких вважають причетними до насильства щодо представників етнічної меншини рогінджа та інших.
  • 2 установи Північної Кореї за причетність до примусовій праці, катувань та вбивств у системі каральних таборів.

“Ми особливо обурені внесенням чільних посадовців Генеральної прокуратури та Слідчого комітету Російської Федерації, а також суддів”, - заявило російське посольство у Лондоні.

Російське представництво також наводить аргумент, що санкції не діють, але при цьому наполягає, що Москва зберігає за собою право діяти у відповідь так само.

У Британії, обговорюючи нові санкції, вказують, що наразі не відомо наскільки дієвою буде британська система, але визнають, що кроки можуть мати вплив з огляду на роль Лондона як міжнародного центру фінансових послуг та міста облюбованого багатьма олігархами.

“Ті, у кого на руках кров, бандити на службі деспотів, поплічники диктаторів не зможуть вільно в’їздити в цю країну, скуповувати нерухомість на Кінґс роуд, або робити різдвяні закупи в Найтсбриджі, чи відверто протягати брудні гроші через британські банки або фінансові установи”, - проголосив Домінік Рааб.

Міністр додав, що список будуть постійно оновлювати.

Дивіться також: Будьмо! Віртуальне святкування Дня незалежності США - в Києві

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG