Спеціальні потреби

Актуально

Британський звіт каже про втручання Росії і критикує свій уряд за бездіяльність

Опозиція критикувала Бориса Джонсона за майже півторарічну затримку з оприлюдненням звіту

Звіт британського парламентського комітету з питань розвідки і безпеки стверджує, що Москва вважає Велику Британію однією з головних цілей російської кампанії проти Заходу.

У документі, оприлюдненому після незвичайної майже річної затримки, вказано, що причиною такої зосередженості на Британії стало те, що Лондон тісно пов’язаний зі США і, на переконання Росії, відіграє ключову роль у «західному антиросійському лобі».

Звіт критикує служби розвідки Сполученого Королівства за їхній брак інтересу до російських спроб втручання в демократичний процес...

Значна частина звіту, що базується на даних служб розвідки Mi5, Mi6 та служби електронного збору інформації GCHQ (Центр урядового зв’язку), не буде доступна громадськості.

Свідчення комітетові також давали окремі особи не пов’язані з державними органами.

Уряд Бориса Джонсона і раніше зазнав критики за те, що опозиція називала невиправданими і навіть підозрілими затримками з оприлюдненням звіту.

Але урядовці наполягали, що йшлося про суто технічні причини: приготування документа до публікації, виборча кампанія 2019 року, неможливість проведення засідань відповідного комітету у період після виборів та під час карантину тощо.

Російські представники ще до оприлюднення звіту заявили, що відкидають усі можливі підозри у втручанні Москви в Британії.

Серед перших британських реакцій у Twitter на оприлюднений звіт є зауваження британського журналіста і автора низки книг про російський вплив на Заході Люка Гардінґа, який вказує, що в документі вказано, що «уряд Терези Мей і Бориса Джонсона не шукав свідчень російського втручання Росії в британську політику під час референдуму 2016 року щодо членства в ЄС».

Для комітету незрозуміло, чи знайшов уряд і наші союзники дієвий спосіб протидіяти швидкості схвалення рішень Росією. Це дуже зашкодило здатності Заходу ефективно відповідати на російську агресію в минулому, наприклад на анексію Криму 2014 р.

«Всупереч наполяганням Давнінґ стріт, звіт стверджує, що уряд не брався за розслідування російського втручання в голосування щодо Брекзиту», - вважає Гардінґ.

Оглядач Британської телерадіомовної корпорації Марк Урбан написав, що «звіт критикує служби розвідки Сполученого Королівства за їхній брак інтересу до російських спроб втручання в демократичний процес і наголошує, що їхня “надзвичайна обережність” стосовно цього - нелогічна».

Інший британський оглядач, який спеціалізується на проблемах відмивання грошей, Олівер Баллоу, написав, що його у звіті найбільше турбують параграфи про те, що «російський вплив на бізнес та економіку так глибоко вкорінений, що “не може бути виплутаний”».

«Коротко (висновки зі звіту): Кремль бажає нам зла; це триває давно, але ми це недооцінювали; служби охорони закону не мають достатньо ресурсів, щоб цьому давати раду; нам потрібні закони, щоб протидіяти загрозі; але це в будь-якому випадку напевне запізно», - підсумовує Баллоу.

Дивіться також: Час-Тайм. Що відомо про російські хакерські атаки на дослідницькі центри?

Час-Тайм. Що відомо про російські хакерські атаки на дослідницькі центри?
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00


Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG