Спеціальні потреби

Пшеничне поле перед Капітолієм: повчальна акція для мешканців столиці


Американські фермери провели у Вашингтоні незвичну акцію – на два дні засіяли в центрі міста справжнє пшеничне поле. Головна мета – кажуть вони, пояснити громадськості як вирощується сільськогосподарська продукція, а також відповісти на критику масмедіа, які звинувачують аграріїв у застосуванні шкідливих для здоров’я та екології препаратів.

Працівники асоціацій фермерів та харчової промисловості привезли спеціальні контейнери з паростками пшениці на різних стадіях росту. Головна мета, щоб діти бачили, як пшениця перетворюється із зелених паростків у налиті зерном колоски. Вони також привезли велетенський комбайн і справжній млин, щоб школярі зрозуміли як збирають і обробляють урожай. Поряд навіть встановили тимчасовий магазин, щоб замкнути ланцюжок виготовлення і доставки їжі. Тож в кінці екскурсії пшеничним полем, ласуючи щойно випеченим кексом, діти чудово розуміли як ця смачна страва опинилася у їхніх руках.

За цією розвагою, проте, ховається серйозна мета. За словами Джері Мак Рейнолдса, президента Американської асоціації фермерів, сучасні діти просто не знають звідки на полицях магазинів беруться харчі. Він каже, що громадськість мусить розказати і навчити дітей, що існує певний процес. Їжа, просто так, магічним способом не з’являється у магазинах.

На думку Макрейнолдса, не лише школярам потрібні такі розповіді. На пшеничному полі можуть багато чого навчитись і політики, які створюють закони. Якби господарі владних кабінетів, додає він, краще розуміли сільське господарство, вони б не приймали таких законів, що ускладнюють життя фермерів.

Проте, природоохоронці кажуть, фермерам треба допомагати, але їхню роботу потрібно також і регулювати, особливо у частині їхнього впливу на довкілля. Активіст групи охорони довкілля Дон Карр зазначає:

«Їм багато вибачають, особливо коли йдеться про забруднення води. Наприклад через річку Міссісіппі у Мексиканську затоку тече величезна кількість шкідливих речовин, які створюють там цілі мертві зони».

На думку Карра, акції, як ця перед Капітолієм, є спробою фермерів відбілити свою репутацію. Він каже, що усі, хто дізнається більше про сучасні методи вирощування продукції розуміють, яку шкоду сільське господарство спричиняє довкіллю.

Для п’ятикласниці Аліси Кемпбел пшеничне поле перед Капітолієм стало справжнім відкриттям. Для її батька, відкриттям стали аргументи екологів, які вимагають щоб фермери перейшли на більш чисті технології. Як зробити так, аби фермери змогли працювати краще і завдавали шкоди екології менше – мають вирішити законодавці, по той бік пшеничного поля.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG