Спеціальні потреби

Актуально

США та ЄС наголосили на ролі незалежних комісій при відборі українських суддів

Обирати й перевіряти посадовців для судової системи й антикорупційних установ мають комісії, де переважаюча роль належить незалежним експертам, призначеним міжнародними партнерами України. На цьому наголосили у спільній заяві посольство США та представництво ЄС в Україні.

Як підкреслюється в заяві, роль незалежних експертів - одна з найважливіших передумов успіху судової реформи та боротьби з корупцією.

"Незалежні експерти загрожують тим, хто виграє від існуючої системи та прагне зберегти контроль над важелями влади в Україні. Україна довела успішність такої моделі реформ, яка забезпечує, що комісії служать українському народу, а не корисливим інтересам, які прагнуть його контролювати", - мовиться в документі.

Там також сказано: "Ми вважаємо, що незалежні експерти у складі відбіркових комісій дадуть змогу досягти змін, що стануть найбільш фундаментальним оновленням судової влади України за часи незалежності".

Посольство США та представництво ЄС звернулися до української влади із закликом "подумати про прагнення народу", який вимагає судової реформи.

Ми як друзі України підтримуємо керівництво України та просимо його діяти з політичною мужністю

"Ми як друзі України підтримуємо керівництво України та просимо його діяти з політичною мужністю", - зазначається у заяві.

Спільне звернення з'явилося після зустрічі представників США і ЄС з українськими високопосадовцями. На зустрічі йшлося про необхідність врахувати, при голосуванні за законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, рекомендації Венеційської комісії.

Венеційська комісія розкритикувала зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", підготовлені Верховною радою. Про це нещодавно заявив очільник комісії Джанні Букіккіо, виступаючи на конференції у Києві.

Голова Венеційської комісії закликав реформувати Вищу раду правосуддя, відсіявши недоброчесних суддів, перш ніж довіряти їй призначення Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Як він наголосив, "це обов’язкова умова, інакше судова реформа буде приречена".

Дивіться також: Повернення до офісів і стрес для домашніх тварин: як їм допомогти. Відео

Повернення до офісів і стрес для домашніх тварин: як їм допомогти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG