Спеціальні потреби

США та ЄС наголосили на ролі незалежних комісій при відборі українських суддів


Обирати й перевіряти посадовців для судової системи й антикорупційних установ мають комісії, де переважаюча роль належить незалежним експертам, призначеним міжнародними партнерами України. На цьому наголосили у спільній заяві посольство США та представництво ЄС в Україні.

Як підкреслюється в заяві, роль незалежних експертів - одна з найважливіших передумов успіху судової реформи та боротьби з корупцією.

"Незалежні експерти загрожують тим, хто виграє від існуючої системи та прагне зберегти контроль над важелями влади в Україні. Україна довела успішність такої моделі реформ, яка забезпечує, що комісії служать українському народу, а не корисливим інтересам, які прагнуть його контролювати", - мовиться в документі.

Там також сказано: "Ми вважаємо, що незалежні експерти у складі відбіркових комісій дадуть змогу досягти змін, що стануть найбільш фундаментальним оновленням судової влади України за часи незалежності".

Посольство США та представництво ЄС звернулися до української влади із закликом "подумати про прагнення народу", який вимагає судової реформи.

Ми як друзі України підтримуємо керівництво України та просимо його діяти з політичною мужністю

"Ми як друзі України підтримуємо керівництво України та просимо його діяти з політичною мужністю", - зазначається у заяві.

Спільне звернення з'явилося після зустрічі представників США і ЄС з українськими високопосадовцями. На зустрічі йшлося про необхідність врахувати, при голосуванні за законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, рекомендації Венеційської комісії.

Венеційська комісія розкритикувала зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", підготовлені Верховною радою. Про це нещодавно заявив очільник комісії Джанні Букіккіо, виступаючи на конференції у Києві.

Голова Венеційської комісії закликав реформувати Вищу раду правосуддя, відсіявши недоброчесних суддів, перш ніж довіряти їй призначення Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Як він наголосив, "це обов’язкова умова, інакше судова реформа буде приречена".

Дивіться також: Повернення до офісів і стрес для домашніх тварин: як їм допомогти. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG