Спеціальні потреби

Актуально

Заступник держсекретаря США відзначив увагу України до ядерної безпеки з приводу роковин аварії на ЧАЕС

Візит у Чорнобиль, бачити наслідки цієї трагедії, це було дуже емоційно" - сказав Джеффрі Паєтт, заступник Держсекретаря США.

До річниці аварії на Чорнобильській АЕС заступник держсекретаря США з енергетики Джеффрі Паєтт високо оцінив зусилля України у питанні ядерної безпеки.

Він також зазначив, що після війни атомна енергетика залишиться важливою частиною українських енергосистем.

"Україна має один із найбільших атомних арсеналів у всій Європі, і атомна енергетика залишиться важливою частиною енергетичної системи України під час повоєнної реконструкції, - зазначив заступник держсекретаря США. - Ми дуже цінуємо значну увагу України до ядерної безпеки. Ми віддані цьому й зосереджуємо увагу, щоб активно підтримувати МАГАТЕ, ми також підтримуємо наших українських партнерів, які намагаються впоратися з наслідками російських дій".

Джеффрі Паєтт наголосив, що США зацікавлені у партнерстві з Україною в цій галузі, зокрема, в питанні малих і модульних реакторів, що він назвав "важливою частиною майбутніх технологічних рішень".

Паєтт нагадав позицію уряду США про підтримку місії МАГАТЕ в Україні: "Незаконна окупація Росією Запорізької АЕС - це неймовірно небезпечні та безвідповідальні військові дії, які Росія веде на цьому майданчику. Ми рішуче підтримуємо зусилля Рафаеля Гроссі, генерального директора МАГАТЕ. Є одна людина, яка може припинити цю надзвичайну ситуацію, і це Володимир Путін, піднявши слухавку і припинивши військову операцію, яка там зараз триває", - сказав дипломат.

Джеффрі Паєтт, який раніше був послом США в Україні, поділився також емоційними спогадами про відвідування Чорнобильської зони в Україні.

"Для мене особисто візит у Чорнобиль був дуже емоційним. Бачити наслідки цієї трагедії, а також розмовляти зі звичайними мешканцями у Києві, кожен має свою історію про те, яким було життя у наступні тижні після аварії. Для США дуже важливо, що Україна є досвідченим та фаховим оператором цивільної атомної енергетики", - наголосив високопосадовець Державного департаменту США.

Раніше Голос Америки повідомляв, що у роковини Чорнобильської катастрофи 1986 року ООН та світові лідери нагадують про необхідність відповідального ставлення до ядерної енергії та про загрози, які Росія створює в Україні, використовуючи атомні електростанції для шантажу Києва та світової спільноти.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG