Спеціальні потреби

Гроші Заходу найбільше допомагають владним корупціонерам в Україні - експерти у The Washington Post


А чи йде фінансова допомога від МВФ та інших міжнародних організацій Україні на користь? Таке питання поставили інвест-консультант Ніл Абрамс і професор політології Каліфорнійського Університету у Берклі Стівен Фіш. На цю тему вони опублікували статтю у впливовій Вашингтон Пост.

За останні 25 років Захід вклав в Україну мільярди доларів. Однак реформ, які б створили ефективну ринкову економіку і державу заносвану на верховенстві права, як не було, так і немає, пишуть вони. Дослідники пояснюють це тим, що політична еліта в країні, незважаючи на дві революції та ротацію урядів, не зазнала зміна.

Українська еліта використовує суди і поліцію для відбирання компаній. Здирництво а не служба народу - основна діяльність регуляторних агенств. І західна допомога, стверджують Абрамс і Фіш, цьому тільки сприяє.

На кожен долар, який приходить в країну, 6 доларів 25 центів нелегально з країни виводяться

Необмежений доступ до західної допомоги знімає з української еліти необхідність щось міняти.

До того ж допомога нещадно розкрадається, стверджують автори. У 99-му році МВФ надав транш на 184 мільйонів доларів. У той же період, цитують вони книгу Джей Ві Кошіва, стільки ж було вкрадено через державні газові і нафтові монополії.

На кожен долар, який приходить в країну, 6 доларів 25 центів нелегально з країни виводяться, підрахували в іншому дослідженні.

А як же в інших країнах? Заважає чи допомагає їх розвитку міжнародна фінансова допомога? По-різному, прийшли до висновку Абрамс і Фіш, простудіювавши десятки досліджень. Допомагає тільки в тому випадку, кажуть вони, коли допомога приходить з дуже жорсткими умовами, одне з яких, - повне дотримання законів правлячими елітами.

не давати ні цента, поки з влади не буде виключено більшість тих, хто займав високі пости в попередніх урядах

У випадку з Україною є два варіанти. Перший - відновити допомогу, як тільки уряд надасть план реформ, а парламент ухвалить закони, рекомендовані донорами. Другий - не давати ні цента, поки з влади не буде виключено більшість тих, хто займав високі пости в попередніх урядах, за винятком технократів з чистою репутацією, таких як Абромавічус і Яресько. Саме перед цим вибором зараз стоїть МВФ, пишуть дослідники.

Дивіться також: Туреччина втратила некорумпованого, чесного прем'єра - голова Турецької служби VOA

Туреччина втратила некорумпованого, чесного прем'єра - голова Турецької служби VOA. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG