Спеціальні потреби

Списання боргу лише зашкодить Україні? - експерти про майбутнє економіки


МВФ та Україна об'єднались проти кредиторів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

МВФ та Україна об'єднались проти кредиторів. Відео

Якщо Україні дозволять списати частину боргів перед приватними кредиторами, це поставить під загрозу усю програму МВФ щодо фінансової підтримки Україні. З таким відкритим листом-попередженням, комітет міжнародних кредиторів, які тримають боргові облігації Українського уряду, звернувся до Міжнародного Валютного Фонду. Інвестори намагаються мінімізувати свої втрати але будуть змушені піти на поступки на переговорах з Києвом – розповіли "Голосу Америки" експерти.

Ідеться про 23 мільярди доларів державного боргу, які Україна винна приватним інвесторам. З них 19 мільярдів, були визначені як такі де Київ та МВФ намагаються списати до 40 відсотків тіла кредиту.

Комітет кредиторів на чолі з інвестиційною фірмою Франклін Темплтон вважають несправедливим щоб весь фінансовий тягар за проблеми в Україні ліг на них, в той час як кредити МВФ та Світового банку Україна буде віддавати вчасно і з відсотками.

Аналітики схиляються до думки, що реструктуризація боргу станеться у вересні

У листі до МВФ, вони вказують, якщо їх змусять списати борг Україні – це унеможливить повернення України на міжнародний ринок капіталів до 2017 року, як прогнозує МВФ. Це зруйнує усю програму західної фінансової допомоги Україні, і змусить МВФ надавати Києву нові кредити.

Економіст Андерс Аслунд вважає, що у кредиторів не має сьогодні вибору.

"Аналітики схиляються до думки, що реструктуризація боргу станеться у вересні. Кредитори спишуть відчутну суму, хоча і не 40%, які вимагає український уряд. Для них нереалістично сподіватися на повну виплату боргу", - каже економіст.

Кредитори пропонують свої умови, але керівництво МВФ продовжує підтримувати Український уряд у цій суперечці і посилається на історичний досвід. З 1970-го року відбулося 187 реструктуризацій суверенного боргу.

Це звичайно звучить вражаюче, багато мільярдів доларів, але насправді для світових фінансових ринків це крапля в морі

Майже завжди економіки, що розвиваються, домовлялися зі своїми кредиторами, а згодом поверталися на міжнародні ринки. До того ж, як тільки міжнародний борг стає прийнятним, інфляція падає, а економічне зростання, як мінімум, подвоюється. І це саме те, що намагається досягнути сьогодні МВФ в Україні.

Професор економіки університету Берклі в Каліфорнії Юрій Гордніченко, каже що у будь-якому разі, втрати для кредиторів не будуть катастрофічними.

У Росії заберуть гроші Юкосу, але років за 10 - юрист. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:14 0:00

"Це звичайно звучить вражаюче, багато мільярдів доларів, але насправді для світових фінансових ринків це крапля в морі. Навіть якщо вони втратять все на цих боргових зобов’язаннях України це для них не буде тотальною катастрофою", - розповів Городніченко.

Наступного тижня у Вашингтоні заплановані тристоронні переговори МВФ, України та кредиторів на яких Київ сподівається домовитись про реструктуризацію боргу.

Дивіться також: Переселенці зі Сходу створюють гетто, замикаються на собі - дослідники

Переселенці зі Сходу створюють гетто, замикаються на собі - дослідники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

XS
SM
MD
LG