Спеціальні потреби

Рівень охоплення вакцинами в Україні найнижчий в усьому світі – експерт ЮНІСЕФ


Під час вакцинації від поліомієліту у Черкаській області

В Україні на сьогодні вже наявні міні-спалахи випадків коклюшу серед дітей, - розповіла «Голосу Америки» експерт.

Україна повинна серйозніше поставитися до питань вакцинації населення та закупівлі вакцин, інакше країну чекає низка спалахів інфекційних захворювань. Про це заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» представниця ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.

«Проблему, пов’язану з вакцинацією, Україна не в стані вирішити самостійно. Для вирішення проблем, пов’язаних з вакцинацією, не лише з поліо, вже залучена велика підтримка донорів, але треба більше підтримки донорів, тому що це дуже комплексне та складне питання, яке займе час, і питання настільки серйозне, що зараз охоплення по всіх вакцинах в Україні нижчі, ніж у всьому світі», - сказала медичний експерт.

За її словами, в Україні на сьогодні вже зафіксували міні-спалахи випадків коклюшу серед дітей.

Коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячка
Катерина Булавінова

«В Україні наразі випадків коклюшу настільки багато, що лікарі і мами обговорюють це активно на соціальних мережах. Мами обговорюють це з тої точки зору, що шкодують, що вони не вакцинували своїх дітей. Тому що коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячка. А лікарі обговорюють, що мовляв, де ж вакцини, треба вакцинувати. Інша група лікарів обговорює, що вони на початку не знали, що це таке, тепер цього стало так багато, що вже навчились цю хворобу відрізняти».

Катерина Булавінова представляла ЮНІСЕФ у Вашингтоні на конференції з приводу проблем імунізації в Україні. За її словами, причиною появи нових інфекційних захворювань в Україні є систематичний брак вакцин від 2009 року. З того часу чимало людей не були вакциновані, то ж перебувають у групі ризику зараження.

ЮНІСЕФ допомагає Україні закуповувати вакцини у міжнародних виробників. Як розповіла Булавінова, для України досі не закупили нових вакцин від поліомієліту через затягування дозвільного процесу у Кабінеті міністрів.

Дивіться також: Всупереч недузі. Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом

Всупереч недузі: Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG