Спеціальні потреби

Актуально

Україна просить надати слідчій комісії докази щодо авіакатастрофи в Ірані

Україна просить уряди інших держав надати слідчій комісії усі наявні докази щодо авіакатастрофи літака авіакомпанії МАУ в Ірані. З таким закликом до міжнародних партнерів звернувся Президент Володимир Зеленський.

Таким чином глава держави відреагував на заяви урядовців США, Канади та Великої Британії, які напередодні назвали ймовірною причиною падіння українського літака влучення у нього іранської ракети. Зеленський наголосив, що "версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою".

Напередодні Володимир Зеленський виступив із закликом утриматися від оприлюднення неперевірених даних щодо розслідування. У сьогоднішньому зверненні він підкреслив, що говорити про встановлення справжньої причини катастрофи поки що передчасно.

«Наша мета – встановити беззаперечну істину. Ми вважаємо це обов’язком всієї міжнародної спільноти перед сім’ями загиблих і пам’яттю жертв катастрофи», – йдеться у заяві Зеленський.

Зеленський також повідомив про заплановану телефонну розмову із Державним секретарем США Майком Помпео, в якій він має намір обговорити справу розслідування авіакатастрофи.

Тим часом в Національному управлінні з безпеки на транспорті США (NTSB) підтвердили, що отримали офіційне запрошення від Ірану доєднатися до розслідування інциденту. Організація заявила, що у відповідь на запит делегувала свого акредитованого представника.

Водночас в управлінні підкреслюють, що утримуються від будь-яких коментарів щодо причини катастрофи. В NTSB зауважують провідну роль іранських слідчіх у цій справі, яким і слід адресувати запити щодо розслідування падіння літака української авіакомпанії МАУ.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG