Спеціальні потреби

Держава надто довго терпіла озброєних головорізів - оглядачі про трагедію біля Ради


Частина західних експертів та дипломатів вважають, що теракт біля Верховної Ради засвідчив, що крайньоправі становлять серйозну загрозу для України. Про це, коментуючи події поблизу ВР, оглядачі пишуть у Twitter.
Західні дипломати, які вже встигли прокоментувати трагічні події у Києві, поки що обмежуються засудженням насильства.

"Сумний день зі смертями у Києві. Кожен має право висловити свою думку, але насильство лише допоможе тим, хто намагається дестабілізувати Україну", - твітує сьогодні посол Швеції в Україні.


"Я занепокоєний сутичками та вибухом гранати біля Верховної Ради. Насильство не може бути частиною політичного процесу", - пише міністр закордонних справ Латвії, Едгарс Рінкевічус.

Натомість експерти та журналісти покладають відповідальність за теракт та насильство біля Верховної Ради на націоналістичні політичні сили.

"Те, що крайньоправі відіграли роль на Майдані не дорівнює звільненню від в'язниці. Київ має перебрати контроль над ситуацією, щоб демократичний проект в Україні міг досягнути успіху", - відзначає професор Нью-Йоркського університету Марк Ґалеотті.



Події у Києві грають на руку тим, хто бачить Україну після Майдану через призму "ВО Свобода" та "Правого сектору", - пише директор аналітичного центру "Європейська Рада міжнародної політики" у Мадриді.

"Сьогоднішня огидне насильство привертає увагу до дечого, на що, з різних причин, багато хто не хоче звертати увагу: українські крайньоправі становлять реальну проблему", - пише відомий оглядач Марк Адоманіс.


"Сьогоднішнє насильство у Києві має призвести до рішучих дій проти парамілітарних груп усіх порід та проти політиків, які підбурють до насильства", - пише редактор служби новин Бі-Бі-Сі, Олексій Сологубенко.

А журналіст видання Global Post Ден Пелещук обурюються реакцію українських націоналістичинх політиків на події біля Ради.

"Неможливо зрозуміти бандитів "Свободи" та Ляшка, які заявляють, що сьогоднішнє насильство "лежить на совісті" Порошенка та Ради", - обурюється Пелещук.

Натомість Девін Ейклс, експерт аналітичного центру "CASE Ukraine" висловив сумніви, що урядове розслідування подій біля Ради викличе довіру суспільства.

"Прем'єр-міністр Яценюк вже заявив, що зустрінеться із Порошенком, генпрокурором та правоохоронцям, щоб дати старт розслідуванню подій біля ВР та покарати винних. Не можу уявити, що в успіх цього розслідування хтось повірить з огляду на нинішню репутацію урядових структур", - пише Девін Ейклс, експерт аналітичного центру CASE Ukraine.

Водночас журналіст англомовного "Громадського" Макс Еріставі на своїй сторінці у Facebook дав поглиблений аналіз причин трагедії.

"Після кривавих сутичок в сьогоднішньому Києві вже багато політиків та офіційних осіб вимагають жорсткого покарання партій, які стояли за протестом. Але сумна річ в тому, що після років використання політичної розправи, як найпопулярнішого інструменту владних ігор, багато хто в Україні не може його відрізнити від захисту букви закону. Те, що трапилося сьогодні не сталося тому, що в країні є ультраправі політичні сили. Те, що сталося, сталося тому що держава закривала очі на безконтрольне насильство з боку збройних головорізів занадто довго", - пише Еріставі.

"Цю проблему не вирішиш забороною політичних рухів "Свободи" або "Правого сектора", вони підуть у андерграунд і стануть ще радикальнішими. ЇЇ можна почати вирішувати жорстко засудивши акт насильства і давши чітко зрозуміти країні: правосуддя настане швидко і чекає на кожного, хто у майбутньому спробує використовувати силу як політичний аргумент. І правосуддя наздожене їх незалежно від політичних, соціальних, релігійних чи економічних переконань", - переконаний журналіст.
Дивіться також: Загрозу крайньоправих українці не бачать, бо ЗМІ псевдопатріотичні - експерти, оглядачі
Загрозу крайньоправих українці не бачать, бо ЗМІ псевдопатріотичні - експерти, оглядачі
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

XS
SM
MD
LG