Спеціальні потреби

Актуально

Експерти у США прокоментували блокування "каналів Медведчука" в Україні

В інтерв’ю американському ЗМІ Axios Володимир Зеленський заявив, що “у світі вже давно інформаційна зброя потужніша за ядерну”. Після цього президент запровадив санкції проти власника трьох проросійських телеканалів в Україні. Американські експерти кажуть, що запит у суспільстві на це існував давно і порівнюють такий крок із забороною російських телеканалів на початку війни з Росією.

За словами Вільяма Тейлора, колишнього посла США в Україні, рівень дезінформації, який надходив через закриті канали, послідовно збільшувався.

"Це обов’язок і відповідальність уряду - захистити свій народ від такого роду атак. І зараз - найкращий для цього час", - заявив Тейлор.

Коли іноземний уряд з поглядами, які шкодять Україні, настільки прямо підтримує ці канали - це не свобода слова. Це, по суті, інформаційна атака на Україну
Колишній посол США в Україні, Вільям Тейлор

Аналітик американського дослідницького центру “Атлантична рада” Андерс Аслунд, який раніше працював у наглядові раді "Укрзалізниці" вважає, що закриті канали не мають нічого спільного із журналістикою.

"Вони є прямою інформаційною зброєю у війні проти України", - каже Аслунд.

Експерти вважають, що аргументи про свободу слова тут недоречні.

"Безглуздя. Протягом війни зазвичай ви запроваджуєте певний рівень цензури проти вашого ворога", - говорить Аслунд.

"Вплив росіян на ці канали є настільки прямим та очевидним, що це аж дивує. Коли іноземний уряд з поглядами, які шкодять Україні, настільки прямо підтримує ці канали - це не свобода слова. Це, по суті, інформаційна атака на Україну", - заявив Тейлор.

Медіаекспертка Ніна Янковіч з вашингтонського "Центру Вілсона" погоджується, що з майданчиками для поширення дезінформації слід боротись і не ставить під сумнів рішення української влади. Але її непокоїть, що це може відкрити шлях для переслідування інших ЗМІ в майбутньому.

Андрес Аслунд очікує, що після закриття телеканалів будуть інші, рішучіші кроки

"І хоча зараз не виглядає, що Зеленський цього хоче, але в майбутньому може бути інший президент, або ж Зеленський сам змінить свою думку - і може почати використовувати рішення РНБО для закриття інших медіа, які йому не подобаються", - каже Янковіч.

Вона також відзначила, що протягом своєї президентської кампанії Зеленський згадував, що він згорне деякі із заборон Петра Порошенка - на соціальні мережі VK, "Одноклассники", та деякі веб-сайти, які становлять ризик національній безпеці.

На думку експертки, заборона зупинить великий потік російської дезінформації, але не покладе їй край.

Міжнародна федерація журналістів назвала закриття телеканалів політично вмотивованим та позасудовим, і закликала українську владу зняти заборону

"Є багато інших векторів, через які Росія може прокласти шлях до інформаційної екосистеми. І ми навіть не говоримо, що відбувається в онлайні - там досі поширюють багато дезінформації: через сторінки й групи у Facebook, через Telegram-канали. І справитись з цим офісу президента набагато складніше", - розповіла експертка.

Андрес Аслунд очікує, що після закриття телеканалів будуть інші, рішучіші кроки.

"Обурює, що Віктор Медведчук зараз по суті керує фракцією з 44 депутатів у Верховній раді. Російському агентові не місце в українському парламенті. Ось що має зараз обговорюватись. І я думаю, все до цього йде", - каже Аслунд.

Водночас, базована в Бельгії, Міжнародна федерація журналістів назвала закриття телеканалів політично вмотивованим та позасудовим, і закликала українську владу зняти заборону та поважати свободу інформації.

Дивіться також: Світова реакція на засудження Навального

Світова реакція на засудження Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00


Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG