Спеціальні потреби

Американці запрошують українців в гості


Америка відчиняє українцям двері свого дому
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Америка відчиняє українцям двері свого дому

Українці отримають можливість більше дізнатися про Сполучені Штати. У центрі Києва відкрив двері Американський дім. Виставки, концерти, лекції – американці хочуть, щоб українці більше дізналися про культуру США.

У будинку, де колись видавали американські візи відтепер лунатиме джаз і проходитимуть художні виставки та концерти виконавців із США. Сполучені Штати відкрили в серці української столиці Американський культурний центр, щоб довести: їхня країна дала світові не тільки Макдональдз і Кока-Колу, каже Кетрін Гелік з відділу преси, освіти і культури посольства США в Україні.

«Кожна країна хоче показати, що має найкращого в культурі, ми також хочемо. Але у нас не було такого місця, наше посольство досить далеко від центру. Але ми дуже хотіли мати місце, де можна було б спілкуватися з українцями».

Керівниця центру Крісті Гофланд вперше потрапила в Україну ще дитиною, 20 років тому, коли її батько викладав у Харківському університеті. Згодом приїхала до Львова, де викладала вже сама. Вона підкреслює, центр буде відкритий для всіх бажаючих.

«Насправді у нас не було такого місця, де українці і американці могли би зустрічатися, обговорювати якісь ідеї, проводити різні заходи. Завжди були якісь складнощі, щоб організувати, наприклад, зустріч із послом чи концерт. Зараз нарешті у нас є місце, де все це можна зробити. Ми довго над цим працювали і нарешті маємо це прекрасне приміщення».

Більшість українців ніколи не бували у Сполучених Штатах. Своє уявлення про цю країну сформували з кіно та телебачення. Американці прагнуть налагодити безпосереднє спілкуванням простих людей двох країн та хочуть розвіяти нав’язані російською пропагандою міфи про Америку, особливо на сході України.

«Ми маємо так звані американські куточки в більшості великих міст України. Я особисто дуже зацікавлений у налагодженні діалогу із регіонами, особливо з Донбасом, адже наші центри в Донецьку і Луганську сепаратисти закрили. Але я б хотів залишити відкритим цей канал спілкування», ділиться своїми планами посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Американський Дім знаходиться за адресою: Київ, вул. Пимоненка, 6.

Двері відчинені з вівторка по п'ятницю з 12:00 до 21: 00 та у суботу з 10:00 до 18:00

Більше інформації на Фейсбук сторінці Американського дому.

Дивіться також: Вікно в Америку

Вікно в Америку
please wait

No media source currently available

0:00 0:19:58 0:00

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG