Спеціальні потреби

Для України цей рік буде вирішальним – експерт Atlantic Council


Віце-президент США Джозеф Байден вшановує «Небесну сотню»

Два роки тому сотні тисяч українців, незважаючи на мороз, вийшли на київський Майдан, щоб висловити протест проти політики влади. З того часу, пише Аліна Полякова у блозі для видання аналітичного центру Atlantic Council, Україна пережила надто багато криз, щоб їх порахувати – від відставки Януковича, до окупації Росією Криму і війни проти російських сил на Донбасі, яка все ще продовжується, хоча з меншою інтенсивністю, до скорочення економіки на 7% (2014) і 12% (2015). Кожна з цих криз могла б спричинити крах будь-якої країни, але Україна вижила.

Що більше, підкреслює Полякова, Світовий банк передбачає навіть помірковане зростання української економіки протягом цього року. Міжнародний валютний фонд, як і в минулому, обіцяв цього року надати умовну допомогу на суму 4.7 мільярда доларіав. США обіцяли позикові гарантії на один мільярд доларів, а Європейський Союз позику на дещо більшу суму. Подібну допомогу надасть Україні і сусідня Польща.

Хоча допомога буде у формі позик, важливе щось інше – віра в зростання української економіки. Але все залежить від українського уряду і громадянського суспільства, що підкреслив віце-президент США Джозеф Байден у зверненні до Верховної Ради у грудні.

У своєму блозі Полякова підкреслює, що Україна мусить прийняти антикорупційні закони, провести розслідування щодо корупції у вищих ешелонах влади, включно з генеральним прокурором Віктором Шохіним. Черговим кроком мусить бути припинення політичних суперечок, які загрожують розвалом правлячої коаліції і проведенню політичних реформ.

Чи не найважливішим завданням, перед яким стоїть влада – це боротьба з поширеною корупцією, чому має служити також Національне антикорупційне бюро. Автор блогу Аліна Полякова пише, що українські керівники не повинні забувати, що Євромайдан боровся за євроінтеграцію, але що українцям вже надоїло корупмоване керівництво. Велику роль у боротьбі з корупцією повинні відігравати лідери волонтерських громадянських організацій.

Чималу увагу в блозі експерт приділяє питанню наслідків інспірованої Росією діяльності сепаратистів на Донбасі. За підрахунками Бюро верховного комісара ООН у справах біженців, п’ятьом мільйонам українців потрібна гуманітарна допомога, причому частина потребуючих залишається в зоні конфлікту.

В окупованих районах Донецької і Луганської областей мають відбутися місцеві вибори. Аліна Полякова, покликаючись на положення Мінських домовленостей, підкреслює, що вибори мають відбутися згідно з українськими виборчими законами і під наглядом Організації з безпеки і співробітництва в Європі. І хоча чимало українців виступають проти Мінських домовленостей, за умови виконання українською стороною положень угод можлива форма примирення на сході України і збереження західних санкцій проти Росії.

На думку експерта аналітичного центру Atlantic Council Аліни Полякової, ситуація в Україні стабільніша, ніж рік чи два роки тому. Росія, яка зайнята в Сирії, за всіма ознаками, не посилить боїв на Донбасі, що було б нищівним для України, якої економічна ситуація і далі делікатна, але з перспективою на покращення цього року.

Дивіться також: Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок

Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

XS
SM
MD
LG