Спеціальні потреби

Українські активісти вимагають звільнення білоруських колег


Українські активісти вимагають звільнення білоруських колег

Українські правозахисники, журналісти та студенти висловили підтримку білоруським активістам, масово затриманим під час мирної демонстрації 19 грудня в Мінську. Акція солідарності відбулася під посольством Республіки Білорусь в Києві, одночасно із подібними акціями в інших країнах.

Викрикуючи «Свободу мирним зібранням!», «Ганьба Лукашенку!», присутні розлили під будівлею червону фарбу, яка символізує кров, що за словами активістів пролилася 19-20 грудня в Білорусі.

«Ми вийшли висловити протест, щоб всі факти жорстокого поводження з боку міліції, правоохоронних органів Білорусії були розслідувані, щоб всіх затриманих відпустили. Я сподіваюсь, що ця акція дасть якийсь сигнал білоруській владі про те, що так робити просто не можна», – заявив чернігівський правозахисник, член Української Гельсінської спілки з прав людини, Сергій Буров.

До акції долучився і білоруський поет Сергій Прилуцький (Пістончик), який наразі живе в Україні. «Всі бачать, що з кожним роком білоруська влада стає все жорстокішою. Тут напрошується і паралель із Україною, і я сподіваюсь, що більше українців будуть підтримувати такі акції», – сказав Сергій Прилуцький.

Організатори акції відзначили малу кількість тих, хто зібрався. Представник луганського правозахисного центру «Поступ», Костянтин Ревуцький зазначив, що «якщо ми не будемо реагувати на такі страшні речі, то завтра така ж ситуація може повторитися і в нашій країні. Ми можемо не допустити цього, і зробити все, щоб це не відбулося тут».

Паралель України із Білорусією провів і правозахисник Володимир Чемерис.

«Ми повинні реагувати на будь що, що відбувається в світі, не тільки в Білорусії, але й в інших країнах. В першу чергу, для того щоб таке не повторилося в Україні. На жаль, в Україні ми маємо такі самі порушення свободи зібрань, як і в Білорусі. І те, що ми сюди вийшли означає, що ми готові виходити не тільки під білоруське посольство, але й під міністерство внутрішніх справ України, якщо такі події повторяться у нас. На жаль, є всі підстави для того, щоб таке повторилося і в Україні», – вважає Володимир Чемерис.

Активісти зібрали підписи під офіційним зверненням до білоруської влади та вирушили до посольства. Але за паркан правозахисників так і не пустили. За словами Костянтина Ревуцького, «формальна відмовка – у них немає такої процедури. Звернення приймаються тільки поштою. Тож будемо надсилати поштою».

Правозахисники додали, що підписатися під зверненням можна буде і в Інтернеті.

XS
SM
MD
LG