Спеціальні потреби

На Майдані Незалежності встановили «ялинку», а не «йолку»


На Майдані Незалежності встановили «ялинку», а не «йолку»

Представники Коаліції Учасників Помаранчевої Революції разом із учасниками Підприємницького Майдану встановили на Майдані Незалежності свою новорічну ялинку.

«Кияни хочуть святкувати Новий рік під справжньою новорічною ялинкою, а не під «йолкою», котра стала приводом для знесення «Міста Волі», – пояснюють ініціатори, – але змушені приходити під «йолку», оскільки не можуть позбавити дітей свята».

Голова Блоку соціального партнерства «Порядок і Достаток», Олександр Місюра впевнений, що головна ялинка країни стала лише формальним приводом для знесення наметового містечка на Майдані. «Тепер на місці «Міста Волі» стоїть споруда, яку чинна влада називає «йолкою» і купа атракціонів, які були визначені небезпечними для користування. Киянам неприємно йти на місце наглої розправи над демократією. Але багато все ж приходить – адже дітям не поясниш усі нюанси дорослих стосунків», – каже Олександр.

Народну ялинку ініціатори прикрасили мотузкою та милом, які символізують пенсійну реформу, кляпом, що, за словами організаторів, призначений для українських журналістів, а також кістяком риби, який символізує Податковий кодекс.

Також колишні мітингувальники звернули увагу на те, що всупереч даним обіцянкам, організаторів наметового містечка на Майдані переслідують та репресують. «Заарештовано декількох підприємців, керівництво ринків відмовляє підприємцям-учасникам акції у продовженні оренди торгівельних місць, правоохоронні органи накопичують приватну інформацію про усіх більш-менш помітних лідерів народного волевиявлення», – йдеться у зверненні Коаліції Учасників Помаранчевої революції.

Народна ялинка не довго простояла на Майдані. За годину після встановлення правоохоронні органи наказали прибрати дерево, а учасників акції Олександра Місюру та Петра Михайленка затримали. За повідомленням журналістки Олени Білозерської, їх відпустили через декілька годин, після складення протоколу.

XS
SM
MD
LG