Спеціальні потреби

Актуально

Опозиція заявляє про політичні переслідування у Львові

Ukraine election

Сьогодні зранку Львівська обласна організація БЮТ розповсюдила заяву про те, СБУ затримало голову обласної ТВК Ігоря Кравчука через його намір зареєструвати список кандидатів у депутати Львівської обласної ради від справжньої «Батьківщини», а не її клона, як цього хоче Партія регіонів. Ці списки були проголосовані на зборах організації за присутності лідера партії Юлії Тимошенко, збори якої цими днями провела сама Юлія Тимошенко.

Однак, територіальна виборча комісія відмовляється реєструвати цей список для участі у виборах від «Батьківщини». Як повідомив представник партії Андрій Дзюбан: "Вчора ми подали до ТВК виборчі списки по багатомандатних округах, але нам їх не прийняли, оскільки один з членів комісії наполягала на відмові у реєстрації. Такі свої дії вона пояснювала тим, що на списках повинен був стояти підпис Деньковича». Іван Денькович – депутат Верховної Ради від БЮТ, який нещодавно перейшов до коаліції і був виключений з фракції Тимошенко. Відтак, всі ці події члени партії Тимошенко вважають «діями влади, спрямованими на спотворення результатів місцевих виборів».

СБУ, коментуючи історію із затриманням голови ТВК Кравчука, твердить, що це не має жодного стосунку до політики. «Версія стосовно затримання у Львові голови ТВК, що розповсюджена в ЗМІ прес-службою організації «Батьківщина», не відповідає дійсності і спотворює факти з точністю до навпаки» - кажуть у прес-службі.

Там офіційною є версія про хабар голови ТВК, але пов’язаний із реєстрацією списків. «29 вересня цього року, перевіряючи сигнал про спробу підкупу одного з членів Львівської обласної територіальної виборчої комісії, співробітники СБУ затримали «на гарячому» голову цієї ТВК. Громадянина К. було затримано під час передачі ним двох тисяч доларів США одному з членів комісії, якого він намагався схилити поставити особистий підпис для безпідставної реєстрації списків кандидатів від однієї з політичних сил.

30 вересня цього року стосовно затриманого прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права шляхом підкупу (за ознаками злочину, передбаченого ст. 157 ч.3 Кримінального Кодексу України)».

Бютівці кажуть, що у виборчих комісіях Львівщини немає жодного легітимного представника партії, оскільки ЦВК начебто від ВО «Батьківщини» затвердила кандидатури, подані членом провладної парламентської коаліції І.Деньковичем, якого виключено з партії за зраду її інтересів та співпрацю з владою.

«Ми можемо стверджувати, що всі гілки влади в Україні сьогодні працюють на те, аби спотворити волевиявлення громадян на майбутніх місцевих виборах і розчистити поле для перемоги представників Партії регіонів та її прихильників на усіх рівнях» - йдеться в офіційній заяві. Опозиціонери не виключають, що «після завершення реєстрації, під виглядом боротьби з корупцією, їх просто зніматимуть з виборчих перегонів за допомогою правоохоронних органів. Комусь підкинуть мічені купюри, комусь – наркотики, порушуватимуться десятки кримінальних справ».

Цю ситуацію вже прокоментувала Європейська народна партія, членом якої є Батьківщина. Поточна політична ситуація в Україні погіршується з кожним днем. Як йдеться в заяві генсека ЄНП Антоніо Лопеса Істуріза: "Збільшення державного втручання у внутрішню діяльність братської ЄНП партії "Батьківщини", а також відмова реєструвати партійні організації в Київській, Львівській, Луганській, Тернопільській та інших областях є безперечними ознаками політично вмотивованої кампанії проти опозиційних сил", – зазначається в документі.

«Крім того, нам також стало відомо про те, що Служба безпеки України використовується як інструмент залякування основних опозиційних партій для перешкоджання їхній участі у виборчому процесі. Ми твердо переконані, що якщо ситуацію не буде негайно виправлено, вона матиме серйозні негативні наслідки для діалогу Україна-ЄС та вкрай негативно позначиться на перспективі європейського майбутнього України", - вважають в ЄНП.

Нагадаю, раніше заступник голови адміністрації президента назвала попередню заяву ЄНП «не об’єктивною та замовною». А її прямий шеф Сергій Льовочкін публічно запевняв міжнародну та українську спільноту у намірах влади забезпечити чесну та прозору виборчу кампанію.

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG