Спеціальні потреби

Актуально

Верховна Рада планує на рік продовжити свої повноваження

Верховна Рада планує на рік продовжити свої повноваження

Депутати Верховної Ради України хочуть збільшити повноваження депутатів усіх рівнів на один рік і проводити вибори раз на п'ять років. Сьогодні парламентарі направили відповідний законопроект до Конституційного суду, адже такі новації вимагають змін до основного закону. Переважну більшість голосів за продовження власного терміну перебування у парламенті дали члени правлячої коаліції, до яких приєдналися по декілька депутатів від БЮТ і «Нашої України-Народної самооборони».

Якщо Конституційний суд схвалить законопроект, його остаточне прийняття вимагатиме щонайменше 300 депутатських голосів. Правлячій коаліції доведеться шукати їх серед депутатів опозиції, адже нині закон підтримало лише 265 парламентарів. В разі невдачі владі ймовірно доведеться вже в березні наступного року йти на парламентські вибори, чого від неї вимагає опозиція.

Президент України Віктор Янукович сьогодні дав чітко зрозуміти, що він за відтермінування виборів і зміну виборчої системи. Про це глава держави заявив під час зустрічі з представниками політичних і наукових кіл Франції у Парижі: «Дуже шкідливо, що вибори в Україні відбуваються майже кожен рік. Це шкідливий чинник для людей, це неспокій...Людям це вже набридло. Я хочу впорядкувати всі вибори. Щоб вибори до Верховної Ради та президентські відбувалися в один рік. Обов’язково. Тільки були б рознесені в часі, наприклад, на півроку», – зазначив Янукович.

Президент також підтримав зміну виборчої системи і відмову від партійних списків: «Як мінімум, треба повертатися до змішаної системи, або, можливо, повністю до мажоритарної», – цитує Януковича офіційний сайт президента.

Деякі опозиційні партії вимагають від Центрвиборчкому вже 22 листопада оголосити про початок виборчої кампанії. Однак у ЦВК поки що утримуються від коментарів щодо моживої дати наступних парламентських виборів.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG