Спеціальні потреби

Фестиваль повстанської пісні закінчився побиттям учасників


Лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко.

Це вперше за багато років в Україні б’ють за переконання. Те, що бейсбольна битка як ідеологічний аргумент повертається, засвідчив недільний інцидент в Ірпені під Києвом. Там невідомі побили організаторів та учасників фестивалю повстанської і патріотичної пісні «Гайдамака. UA». Як повідомляють очевидці, напад вчинили зо два десятка бритоголових молодиків у спортивних костюмах і з битками в руках. При цьому ірпінська міліція проігнорувала телефонний виклик організаторів, і зі зловмисників ніхто не був затриманий.

«Встановити особи тих, хто нападав, і тих, хто замовляв напад», – з такою вимогою виступила опозиційна партія «За Україну!». Як заявив у понеділок лідер партії В’ячеслав Кириленко, для розслідування інциденту його політична сила ініціює створення парламентської слідчої комісії. Він також назвав бойовисько в Ірпені «політичною розправою».

Втім, як виглядає, в успіх розслідування мало вірять і в самій опозиції. Сумнів у тому, що за побиття учасників фестивалю хтось відповість, висловив лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко. Екс-міністр внутрішніх справ обурився бездіяльністю міліції під час інциденту. Як він припустив, «ми маємо справу з відновленням кучмістських порядків, коли міліція покривала злочинців при побитті мирних громадян». Луценко назвав те, що сталося, спробою «залякування нинішньою владою усіх україномислячих». Опозиціонер закликав президента Януковича взяти розслідування у справі під особистий контроль.

У президентській адміністрації подію наразі не коментували. Натомість представник правлячої Партії регіонів Вадим Колесниченко назвав інформацію про напад «качкою» і піаром опозиції.

«Повідомлення про напад на фестиваль нагадує мені ще свіжі «качки» про телефонні погрози Тимошенко», – заявив депутат-реґіонал, слова якого цитує прес-служба «Російськомовної України». Колесниченко також повідомив, що направив власне депутатське звернення до правоохоронних органів з вимогою розслідувати, хто насправді стоїть за інцидентом.

До розслідування взялася й міліція. За результатами дослідчої перевірки прес-служба МВС у понеділок видала повідомлення. З цього прес-релізу можна зробити лише один висновок: скарги на бездіяльність міліції безпідставні. За повідомленням МВС, ніхто інший як міліціонери «зупинили опір зловмисників», ще й зазнавши при цьому поранень і травм від бритоголових нападників.

Фестиваль повстанської пісні «Гайдамака. UA», що закінчився побиттям його учасників невідомими, починався так само зі скандалу. Раніше депутат від Партії реґіонів Вадим Колесниченко звернувся до Служби безпеки з вимогою заборонити проведення заходу. Депутат-реґіонал звинуватив музичні колективи, що беруть у ньому участь, у «ксенофобії та фашистських закликах».

Своєю чергою, голова оргкомітету фестивалю, народний депутат від НУ-НС Олесь Доній назвав заяви Колесниченка неадекватними та порадив йому пройти консультацію у психіатра.

Як відомо, нещодавно Колесниченко поскаржився в Генпрокуратуру на колег-депутатів, які заспівали у парламенті пісню на слова Івана Франка «Не пора, не пора» та звинуватив їх у «розпалюванні національної ворожнечі».

Фестиваль повстанської та патріотичної пісні «Гайдамака. UA» проходив у парку Перемоги у місті Ірпінь з 24 по 26 вересня. У фестивалі взяли участь відомі українські музичні гурти «Тінь сонця», «ТНМК», «От Вінта», «Мертвий півень», «Тартак» та інші.

XS
SM
MD
LG