Спеціальні потреби

Українці платитимуть за природний газ на 50% більше


Українці платитимуть за природний газ на 50% більше

Попри протести опозиції в Україні з початку серпня, тарифи на природний газ для населення та теплогенеруючих організацій зросли на половину. Домогосподарства будуть платити щонайменше 725 гривень за тисячу кубометрів, великі споживачі – майже 3 тисячі гривень. Експерти пояснюють, що піти на такий вкрай непопулярний крок українських урядовців змусили жорсткі вимоги Міжнародного валютного фонду. Фонд погодився надати Україні багатомільярдний кредит лише за умови поступового підвищення вартості комунальних послуг для населення до ринкового рівня.

У правлячій Партії регіонів називають рішення непопулярним, проте економічно обґрунтованим. Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що без підняття тарифів буде неможливо провести реформу житлово-комунального господарства:

«Привівши тарифи до економічно обґрунтованого рівня, ми будемо вимагати і будемо реалізовувати програму модернізації житлово-комунальної сфери, щоб наші люди отримували послуги більш якісні, а ми разом з цим економили і більш ощадливо ставилися до таких дорогих енергоресурсів», - зазначив Азаров.

Він також сказав, що до уряд не має планів ще раз піднімати вартість газу для населення цього року. Глава уряду також пообіцяв вдосконалити систему житлових субсидій для малозабезпечених громадян.

Опозиційні сили вже оскаржили рішення уряду в суді. Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що партія «Батьківщина» вже оскаржила в Окружному адміністративному суді столиці постанову про підвищення ціни на газ для населення. Як стверджує колишня прем'єрка, суд має розглянути позов протягом двох місяців. Вона також нагадує, що для побутового використання застосовується природний газ українського видобутку, вартість якого менше, ніж російського.

«Я хотіла би повідомити всім людям, що вони споживають в побуті не російський природний газ, вони споживають газ українського видобутку, і його вистачає для того, щоб закрити всі побутові потреби сьогодні людей», - цитує Юлію Тимошенко офіційний партійний сайт.

З критикою рішення уряду виступили навіть партнери Партії регіонів із правлячої коаліції. Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко назвав підвищення вартості газу і комунальних послуг неприпустимим і аморальним.

Урядовці називають аргументи опозиції популізмом і пояснюють, що собівартість газу, який видобувається в Україні близько 50 доларів за тисячу кубічних метрів. Міністр палива і енергетики Юрій Бойко зазначає, що додаткові кошти, які планують отримати від населення спрямують виключно на геологорозвідку і спорудження нових свердловин. Мовляв, якщо цього не робити, видобування газу в країні скорочуватиметься і для потреб населення доведеться використовувати набагато дорожчий російський газ. Це, в свою чергу, обернеться необхідністю знову піднімати тарифи на комунальні послуги для населення.

Українські посадовці також кажуть про необхідність інвестицій в програми енергозбереження. Вони сподіваються за чотири роки скоротити споживання газу в країні майже на третину. Якщо вдасться досягти поставленої мети, урядовці вважають можливим переглянути тарифи на паливо.

XS
SM
MD
LG