Актуально
Рада скоротила бюджетний дефіцит та схвалила зміни до Конституції

Закон "Про державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" український парламент сьогодні відкорегував з другої спроби у бік скорочення основних показників . Основна причина – виконання вимог Міжнародного валютного фонду для початку програми, в рамках якої Україна має отримати 14,9 мільярдів доларів.
В законі пропонується скоротити дефіцит бюджету до 4,99% ВВП, доходи бюджету зменшити на 13,4 мільярдів гривень, а видатки скоротити майже на 18,35 мільярдів гривень.
Депутати виділили гроші для проведення місцевих виборів восени цього року, додатково призначивши на це близько 1 млрд. гривень. А от отримати додаткові надходження планується за рахунок малого бізнесу – єдиний податок підприємця пропонується встановити на рівні 350 гривнів, піднявши його на 75%.
Також Верховна Рада схвалила зміни до Конституції щодо строків повноважень місцевих рад та голів. «За» проголосувало 396 депутатів. Це черговий крок, аби узгодити строки повноважень представницького органу Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.
Натомість значно більше дискусій викликають пропозиції знову більш радикально змінити Конституцію, а саме: відмінити поправки, ухвалені восени 2004 року, що урізали повноваження президента країни.
Нинішня адміністрація Януковича не виключає, що винесе на реферндум питання про відміну політреформи в країні.
Натомість проти цього різко висловився голова Верховної ради Володимир Литвин:
"Якщо гіпотетично спрогнозувати, що на референдум буде винесене скасування закону про внесення змін до Конституції, як про це вже говорять офіційні особи, то я хочу наголосити: вибори до Верховної ради будуть у березні 2011 року".
Також Литвин попереджає про «чимало колізій», які виникнуть у зв’язку з відміною політреформи.
Натомість, колеги народних депутатів у Києві – депутати Київради – сьогодні продемонстрували, що цілком здатні відміняти свої недавні рішення. Вони проголосували за те, аби частину вулиці Мазепи у Києві (від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни) перейменувати на вулицю Лаврську.
Питання про перейменування вулиці не було у порядку денному сесії, однак його з голосу вніс член Блоку Черновецького Віталій Журавський.
Як відомо, раніше вулиця, де знаходиться Києво-Печерська Лавра, називалася вулицею Січневого повстання, однак за підтримки президента Ющенка київська влада ініціювала перейменування її у вулицю Мазепи. Натомість це викликало протести з боку православної церкви Московського патріархату, так як Іван Мазепа бу відлучений від церкви.
Тепер, київські депутати вирішили прислухатися до звернень Московського патріархату і перейменувати цю частину вулиці на Лаврську.
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум