Спеціальні потреби

Актуально

Кабмін і МВФ досягли порозуміння про новий транш кредиту

Кабмін і МВФ досягли порозуміння про новий транш кредиту

Місія Міжнародного валютного фонду і український уряд оголосили у вівторок про узгодження, на рівні експертів, оцінок першого етапу програми співпраці.Цей крок має наблизити отримання Україною чергового траншу кредиту Фонду. Керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс після закінчення переговорів із українським керівництвом пояснив, що остаточне рішення про продовження фінансування має ухвалити керівництво Фонду:

«Лист про наміри буде передано керівництву МВФ. Очікується, що після виконання українською стороною попередніх заходів, Рада директорів до кінця року розгляне звіт. Це відкриє доступ до 1,6 мільярдів доларів з яких один мільярд доларів буде використаний на покриття бюджетних витрат».

Керівник місії зазначив, що виконання урядом заходів в цілому відповідає завданням програми співпраці. Так само експерт помітив значний прогрес в проведенні структурних реформ, і досягнення встановлених критеріїв. Водночас керівник місії зазначає, що найскладнішим викликом для української влади буде необхідність скорочувати видатки:

«Уряд залишається відданим завданню в середньостроковій перспективі зменшити дефіцит бюджетних коштів. До кінця року він не перевищить 3,5 відсотки від валового внутрішнього продукту країни. Оскільки Податковий кодекс в 2011 році не принесе суттєвих додаткових доходів до бюджету, основні завдання задля досягнення цільових показників дефіциту будуть полягати у більш раціональному плануванні витрат із збереженням інвестицій в ключові проекти та програм допомоги найбіднішим верствам населення» - цитує заяву Арванітіса офіційний сайт МВФ.

Провладні політики схвально оцінили прогрес на переговорах із МВФ. Народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах назвав співпрацю з Фондом «ковтком кисню», який необхідний для подальшого розвитку економіки країни.

«З огляду на складну соціально-економічну ситуацію в Україні, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями, як додатковим джерелом кредитування, є необхідною. Однак умови співпраці з МВФ мають обов’язково відповідати національним інтересам українців. Держава має проявити твердість і зробити все для ефективного використання кредитних ресурсів», - підкреслив політик.

На цьому наполягають і опозиційні фракції Верховної Ради. Якщо раніше у Блокові Юлії Тимошенко закликали Фонд утриматися від кредитування України, нині там закликають МВФ ретельніше контролювати використання коштів. Напередодні голова фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що партії з парламентської меншості готують заяву-звернення до Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо необхідності моніторингу використання кредитів:

«Ми не проти допомоги. Ми знаємо, що це дешевий вигідний кредит для будь-якої країни, але останні публікації у засобах масової інформації кидають тінь на країну, на чиновників, на уряд. Якщо ця чергова міжнародна допомога піде за корупційними схемами, то розраховуватися знову доведеться народу України, і не тільки за відсотками», - наголосив політик.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG