Спеціальні потреби

Український Інтернет втрачає власну свободу - «Дім Свободи»


Скільки сайтів закрились через СБУ, ДНР - підрахували правозахисники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Скільки сайтів закрились через СБУ, ДНР - підрахували правозахисники. Відео

Війна в Україні викликала «закручування» гайок в УАнеті

Ситуація зі свободою висловлення думок й поширення інформації в Інтернеті погіршується п’ятий рік поспіль. При чому, цього разу Україна увійшла до трьох країн, у яких занепад свободи в Інтернеті є найбільш відчутним. Такі висновки оприлюднила у своєму щорічному звіті «Свобода в Інтернеті 2015» американська правозахисна організація «Дім Свободи».

Згідно зі звітом «Свобода в Інтернеті 2015», державні органи різних країн запроторили за ґрати більше користувачів за їхні онлайн-дописи, тоді як злочинні та терористичні угрупування влаштовували публічні покарання тим, хто насмілювався в Інтернеті піддавати критиці їх діяльність.

Такі тенденції були особливо очевидними на Близькому Сході, де користувачі Інтернету та активісти були піддані публічній прочуханці, або й навіть отримали як покарання довічне ув’язнення чи страту через обезголовлення.

«Із 65 оцінених у звіті країн, 32 показали негативну тенденцію занепаду свободи в Інтернеті за період від червня 2014 року. Найбільш відчутний занепад стався в Лівії, Україні та Франції», – підкреслено у звіті.

Правозахисники пояснюють скорочення інтернет-свободи у Лівії внутрішнім конфліктом, який призвів до проявів жорстокості проти блогерів, нових випадків політичної цензури. Коріння обмеження свободи Інтернету у Франції, вони бачать у нападі на французький сатиричний журнал «Шарлі Ебдо», який спровокував введення обмежень для контенту, який терористичні групи можуть оцінювати як заклик до дій.

«Україна ж, що опинилася поміж власним територіальним конфліктом й російською пропагандисткою війною, продемонструвала більше переслідувань того контенту, який піддавав критиці політику (київського – авт.) уряду», – йдеться у звіті. Правозахисники «Дому Свободи» також підкреслюють ріс тиску з боку проросійських воєнізованих груп. Останні впродовж року збільшили насилля проти проукраїнських інтернет-користувачів, які здійснювали публікації на підтримку України в східних областях.

Загалом, порівняно з попереднім дослідженням «Дому Свободи» «Свобода в Інтернеті», оприлюдненим рік тому, Україна набрала чотири негативні бали й нині має їх 37 зі ста можливих у найгіршому випадку.

Загалом у звіті наведені дані про свободу користування Інтернетом у 65 країнах світу. Найгірше становище зі свободою в Інтернеті серед досліджених країн – в Ірані, Сирії та Китаї, які отримали відповідно 87, 87 й 88 балів зі ста можливих. Росія отримала 62 бали, тоді як Білорусь її навіть випередила за негативним показником й отримала усі 64 бали.

Дивіться також: Вибори не перезавантажили владу - експерт Atlantic Council

Вибори не перезавантажили владу - експерт Atlantic Council. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG