Спеціальні потреби

Юрій Луценко: Мені «шиють» більший строк, ніж отримали вбивці Гонгадзе


Юрій Луценко: Мені «шиють» більший строк, ніж отримали вбивці Гонгадзе

11 слідчих-«важняків», 24 томи матеріалів справи і рекордні строки завершення досудового слідства. На з’ясування обставин «злочинної змови» екс-міністра і його водія, в результаті чого останньому нарахували додатковий стаж і 2 тисячі гривень до щомісячної зарплати, було кинуто основні сили ГПУ.

«Такої потужної групи не пам’ятаю у справах «Еліти-Центр», Пукача, Зварича», – іронізує сьогоднішній обвинувачений у кримінальних діяннях, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Як він додає, його звинувачено за статтями, що передбачають до 12 років позбавлення волі.

«Це більше, ніж отримали вбивці Гонгадзе. Більше, ніж теоретично можуть отримувати, але ще ніколи не отримували високопоставлені розкрадачі державного майна або хабарники», – наголосив Луценко.

Причиною особливого, як він вважає, ставлення до себе з боку нинішньої влади екс-міністр назвав помсту. За його словами, донецька мафія мститься йому за вчорашні страхи:

«Замовником переслідування є вищі посадові особи держави. Якщо бути точнішим у своїх висловлюваннях, то це вище керівництво Донецької ОЗГ, яка прийшла до влади в Україні і зараз реалізовує помсту мені за ті роки, коли вони в страхові чекали розплати за свою дійсно бандитську діяльність. Я знаю, що говорю, коли кажу про бандитську діяльність: можу пред’явити внутрішні документи МВС, які свідчать про те, що серед депутатів Партії регіонів і вищого керівництва партії є люди, причетні до бандитизму, до створення організованих злочинних угруповань», – заявив екс-міністр.

Окрім помсти, переслідувачі, на думку Луценка, керувалися наміром відсторони його від участі в майбутніх парламентських виборах. Як він нагадав, особи, які були засуджені і судимість з яких не знято, не мають права балотуватися до Верховної Ради.

«Переконаний, що моя справа направлена виключно на досягнення цих цілей: помститися мені за особистий страх, налякати інших інакомислячих і відпрацювати модель недопущення опозиціонерів до виборів через засудження їх за абсурдними статтями», – заявив Луценко.

На прес-конференції в Києві екс-міністр прокоментував також суть пред’явлених йому звинувачень, назвавши справу взірцем «юридичного маразму». За його словами, обвинувачення бездоказові та ґрунтуються лише на свідченнях про те, нібито він давав усні вказівки своїм підлеглим перерахувати водієві стаж. Ці свідчення – твердить Луценко – у працівників МВС слідство добувало під тиском. Він висловив також обурення з приводу того, що слідство у справі завершили і обвинувальний висновок пред’явили йому саме в той день, коли Печерський суд мав розглядати його скаргу на незаконність порушення цієї справи. На думку Луценка, це було зроблено навмисно, аби позбавити його можливості судового оскарження.

Тепер Луценко сподівається на чесний суд, – хоча й каже, що не знає, де в Україні такий суд шукати. При цьому опозиціонер категорично відкинув те, що може залишити країну. «Втечу з України я виключаю», – сказав Луценко.

Нагадаємо: у понеділок 13 грудня Генпрокуратура завершила слідство у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Йому пред’явили остаточне обвинувачення у заволодінні держмайном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою з групою осіб; а також у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. За даними слідства, екс-міністр домігся для свого особистого водія Леоніда Приступлюка незаконних доплат до зарплатні, що потягло за собою збитки для держбюджету в розмірі понад 40 тисяч гривень.

У Генпрокуратурі заперечують будь-яке політичне підґрунтя у порушенні кримінальної справи проти екс-глави МВС.

XS
SM
MD
LG